Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékpárnál az számít, ha a...

Zsebvirág kérdése:

Kerékpárnál az számít, ha a futó felülete a guminak fordítva van?

Figyelt kérdés
Véletlenül fordítva tettem fel és nem akarom újra szét szedni :(

2014. aug. 13. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen minta. Lehet hogy jobban tapad, viszont hamar letörnek a fogak, lekopik a minta.


Ha kb. szimmetrikus, akkor semmit nem fogsz észrevenni.

2014. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy számít!

Fordítsd meg! Ha gyors-záras, kb 5 perc a csere, ha csavaros, akkor 10.

2014. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor tart 10 percig ha a szomszédba mész a szerszámoké. Nekem max 5 perc akkor ha anyávan van rögzítve a kerék
2014. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól van, én sem szoktam ám stopperrel mérni! Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy nem olyan nagy dolog, sem időben, sem fáradtságban kicserélni.

Egyébként lehet hogy ki tudnám cserélni 3 perc, 42,356 másodperc alatt is. De lehet hogy hogy menne 3 perc 42,355 másodperc alatt is ha nagyon rá koncentrálok.

2014. aug. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Főleg ha tárcsafékes a kerék, vagy ha a hátsó kerék, na akkor cserélgessétek pár mozdulattal :D


Egyébként attól függ hogy milyen a külső.

Én egyszer csináltattam ilyen bicajszerelővel, fordítva is rakta fel a külsőt... Nem is figyeltem rá, csak valahogy rosszabb volt a tapadás. Fékezésnél hamarabb megcsúszott. Aztán miután megfordítottam sokkal jobb lett.

De létezik menetirány nélküli is. Vagy olyan is amire rá van írva hogy első kerékként használva merre kell forognia, hátsókerékként használva meg ellentétesen.

(első és hátsó kerék ideális tulajdonságai nagyban különböznek, ezért a minőségibb köpenyekből van kifelezetten első és kifejezetten hátsó kerékre való)


Egyébként meg nézd át jó alaposan a köpeny oldalát. Azon ott van minden. (bár ha jól sejtem az alapján jöttél rá a problémára)

2014. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!