Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az audi s, és...

Lustig kérdése:

Mi a különbség az audi s, és rs modellek között, illetve az s, és az s-line ugyanaz?

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az S betűvel jelölt Audik a nagyon erős Audikat jelölik, sportos futóművel, bika motorral, váltóval, ülésekkel, stb. Minden modellből készül S változat.

Az RS még az S-től is keményebb, azaz erősebb, még sportosabb, még morcosabb kinézettel. Nem készül minden modellből, és hagyomány volt, hogy inkább kombi változatban gyártották, bár ez már nem igy van. Nyilván egy 2014-es S6-os erősebb, mint az első RS6.


Az S-line az bármilyen motorhoz, változathoz rendelhető extra, sportosabb futóművet jelent, és belül is sportosabb az autó. Olyan mint a BMW-nél az M packet például.


Az Audi S modelleknek nincs közvetlen ellenfelük, még a Mercinél és a BMW-nél sem, de az S8-as Audi kivétel, mivel abból nincs RS, igy egy S8-as Audi is olyan erős, mint egy S 63 AMG például.

2014. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az S egy sportosabb, de még az "átlagosra" nagyban hasonlító modell, az RS a csúcs, mint az AMG merci, vagy a BMW M.

pl A6 4.2 V8 350 lóerővel, S6-ban már 450, RS6 meg isten tudja mennyi, 570 körül... (ABT, MTM) tuninggal meg 700 fölött, elég elmebeteg...


S-line csak optikai felszereltség, egy átlagmodell megkapja a sportmodell optikai elemeit.

2014. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 13. 18:18
 4/7 A kérdező kommentje:

Én azt hittem h pl egy s6-nak a bmw m5 a párja. Szóval ha jól értem a m5 párja az rs6, és az m packet-nek a pedig az s-line (ezek csak kb csak külsőleges tuning elemek).

Már csak azt nem értem, hogy az rs-ek miért kombik.

2014. aug. 13. 18:26
 5/7 anonim ***** válasza:

nem csak kombi rs van... rs4 és 6-ból sedan és kombi van, rs3-ból csak kompakt, az rs5 meg coupe...


nem írom le ugyanazt mint wikipédia, de az első RS Audi csak kombiként volt kapható, ezért ragadt meg sokakban, hogy RS = izomkombi

[link]

2014. aug. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az régen volt hogy a legdurvább változat csak kombi. sőt csak két modellnél:


1. a B4-es audi 80-ből készült S2 és Rs2 párosnál. Ahol is ugye az S2 az az audi 80 coupe sportváltozata volt, 2.2 20v 5 hengeres turbómotorral 230 lóerővel, az RS2-es meg az audi 80 kombi ultar sport változata volt ugyenezzel a blokkal, csak 315 lóerővel. Sedan 80-as-ból pedig se S, Se RS nem volt.


2. az ezt leváltó első gen. A4-es audi-nál S4 az volt sedan és kombi kivitelben is, 2.7 V6 bitorbo 260 lóerő.


Az RS4 csak kombi kivitelben volt 380 lóerővel. (coupe ugye egyátalán nem volt)


Az audi A6 C4-ben volt S6 4.2 V8 quattro, és RS6 még nem volt, de volt már Audi S8 is ekkor.


Az első gönbölyű audi A6, tehát a C5-ösben már volt S6 és Rs6 is,sedan és kombi kivitelben is, 4.2 V8 Quattro 340 lóerővel, illetve biturbo változatban 450 lóerővel. Innentől kezdve már egyik Rs modell sem csak kombi kivitelben volt elérhető...

2014. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én irtam hogy hagyomány, hogy az RS-ek kombik voltak. Azért irtam ezt, mert úgy veszem észre, hogy például RS6-ból, vagy az egykori RS4-ből még mindig nagyok sok kombi van, több mint sedan, pont ez a különlegessége, hogy "családi" autó, és brutális sportautó is egyben. Nnyilván egy TT RS, RS3, RS5 az már kimondott sportkocsi kinézetre is.
2014. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!