Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg indítás nem megy, csak...

Zseee83 kérdése:

Hideg indítás nem megy, csak ha betolom a motort 2-esben. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a következő:


- Suzuki GSX 400 Impulse 1996

- 1-2 hónapos JP MOTO akku (YTX12-BS) AGM 12V 10Ah

- karbi 1 hónapja tsztítva

- NGK gyertyák szintén 1 hónapja cserélve


Hibajelenség:


Hideg indításkor teljesen feltöltött (8 órás töltés, 12,7 V) akkuval is csak tekeri az önindítót, de a motor nem indul be, csak ha 2-esben betolom.


Vagyis elsőre olyan mintha szikrát nem kapna rendesen indításkor. Utána nincs vele gond, szépen jár, kivéve hogy a 2-es henger kicsit lassaban kezd el dolgozni de ezt betudom a kompresszió hiánynak.


Az említett hosszú akku töltés után tegnap mentem vele egy 10km-es kört, letettem este a motort, reggel rámértem az akkura és 12.34V gyújtás nélkül. Kicsit kevesellem. Szar az akku?



2014. aug. 17. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó az a feszültség az akkunak, persze ha nem jár a motor. :)

Úgy 14,1 körül kell lennie.

Jók a kábelek, gyújtótrafó, pipa, megszakító?

Ha 1 henger rosszul indul, az már elég neki, hogy önindítóról nehezen megy.

Miért nem gyűrűzöd meg a motort? Nem lehet egy nagy etvasz, én unalmamban öreg dízel roncsokat gyűrűzgetek. :)

2014. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Trafóra nem mértem rá, nem is igazán tudom hogy kell. Van egy kis gagyi digi multiméterem, (dt-830b), nem tudom azzal meg lehet-e mérni egyáltalán és hogyan...?


Gyűrűzés kellene igen, az a nyavalyás 2-es henger bosszantó, de kb 1 hónapja még indult rendesen pöccre, csak 3 hengerrel járt amíg be nem melegedett.

2014. aug. 17. 13:56
 3/3 A kérdező kommentje:

Megoldva.


AZ akku amire nem számítottam volna - terhelve gyenge volt, nem adott elég kakaót a gyertyának igy gyenge volt a szikra. Uj, nagyobb teljesitményű akkut kapott, azóta pöccre indul hidegen is. Ezek szerint érdemes nagyobb amperszámu akkut használni..

2015. dec. 21. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!