Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utólagosan fényszórómosót...

Utólagosan fényszórómosót építenék gyári alkatrészekből, de az elektromos bekötésben segítségre lenne szükségem, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Meglévő szélvédőmosó motorra szeretném rákötni az új fényszórómosó motort. Ugyebár a szélvédőmosó két irányba (előre és hátra) nyomja a vizet attól függően, hogy merre húzom a kart, viszont a fényszórómosó csak egy irányba kell, hogy dolgozzon. Olvastam olyat, hogy ezt párhuzamosítani kell egy relével a fényszórómosó felé, hogy oda mindig egy irányba kapja a feszültséget. Ha valaki leírná részletesen, hogy hogyan és hová mit kell kötni, azt megköszönném. (pl: 0-ra és 1re mit, hová? ) (Autó: VW Golf 5) Milyen ez a relé és hol kapok ilyet?

2014. aug. 17. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nagy vonalakban elég egy 4 lábú fényszórórelé . A pozitívot le kell hozni akár az első ablakmosó pozitívjáról és bekötni a relé tekercsbehúzó részére (ez ugye akkor kap csak áramot ha húzod az ablakspricni kart),a másik relélábat ami a behúzótekercsre van kötve azt testre rakni. Aztán a másik 2 relé láb marad. Egyikre rávezetni a fix pozitívat biztosítékkal ellátva ,másikra meg egy drótot egészen a fényszórómosó motorig, Negatívot meg a kaszniról szedsz a lámpamosómotor negatívjához.

Jelölések a relén : 86 és 85 a tekercsbehúzó kapcsoló áramkör, 30 és 87 a vezérelt áramkör.

2014. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Megtörtént leírásod szerint a bekötés, sajnos mégsem működik! Az történik, hogy a motort még be sem indítom csak a gyújtást adom rá és rögtön elindul az új motor, de csak az, ha leveszema gyújtást megáll. Olyan mintha közvetlenül áramot kapna az aksiról gyújtáskor. Gyakorlatilag a bekötésnél próbalámpázva azt tapasztaltuk, hogy a ablakmosó motor mindkét vezetéke alapesetben áram alatt van és akkor tűnik el hol az egyik ágból, hol a másik ágból a pozitív ha működtetem a kart. Így ennek megfelelően, mivel azt írtad, hogy kell egy pozitív mondjuk az ablakmosó motorról így arról az ágról vettük le amin akkor maradt pozitív amikor magam felé húztam a kart, hiszen ez volt a cél. (Bekötés: ablakmosó régi motortól pozitív a 85-re, 86-ról vezeték testre, 87-ről egy 7,5 A-es biztosítékkal az aksira, 30-ról pedig az új fényszórómosó motorig aztán a fényszórómotor másik szálját pedig szintén testre.)Elképzelhető, hogy azért nem működik mert nem ráadja a pozitívat hanem testet ad neki? Egyébként így hogy aksiról ment, nem is volt szerintem megfelelő fordulatszám és nyomás a rendszerben, mert nem működött 100%-osan a spricni.
2014. aug. 25. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

az ki van zárva mert nemtudom :D


Ilyen komplikáltabb állandó + os motoroknál (ami kétirányba forog)gondolom valami egyenirányítót, vagy ellenállást kell beszerelni a relé felé,hogy ne kapja a relé az állandó áramot, csak ,ha tényleg működik az ablakspricni, de sajnos én csak a hagyományos relézést tudtam leírni. 12voltot kap egyáltalán az ablakspricni mindkét pólusa alaphelyzetben? Mert ha kevesebbet ,akkor egy megfelelő ellenállás a relé felé lezárná az áramot ,de mikor nő a fesz. akkor átengedné. Csak egy ötlet. sorry

2014. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A fényszórómosó funkcionális működése elvileg a hétvégén megoldódik egy dióda beiktatásával. Az azonban továbbra is aggaszt, hogy megfelelő erősséggel fog e mosni ugyanis közvetlenül az aksiról nem volt megfelelő mosó hatás, csupán "hugyozott" a f.mosó spricni ! Alaphelyzetben ugye mindkét szál pozitív volt az ablakmosó pumpán, de az a próbalámpázáskor nem derült ki, hogy pontosan mekkora feszültség volt bennük. Minden beépített alkatrész gyári kivéve a fénysz.m. pumpát ami Febi gyártmány (német). Elképzelhető, hogy ha be lesz kötve a dióda akkor már rendesen fog működni és mosni is?
2014. szept. 2. 12:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha közvetlen az akkuról megy az áram akkor megkapja a 12-14 voltot . Ha azzal nem megy ,akkor mással sem fog jobban spriccelni.
2014. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!