Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a fogyasztása annak az...

Mennyi a fogyasztása annak az autónak, ami képes felgyorsulni 260 km/h-ás sebességre?

Figyelt kérdés
Körülbelül.

2014. aug. 19. 10:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Én akárhogy nézem, ott a 18-ason áll a mutató, és nem a 19-esen. De lehet, hogy züzü vagyok…
2014. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Mi ebben a csoda. Ott világosan látszik, hogy óra szerint 260-al haladva 18 litert mutat a pillanatnyi fogy mérő, vagyis ha így 260-al menne 100 km-t, akkor 18 litert beverne a kocsi. az átlagfogyasztás ettől miért ne lehetne 6.9 liter, lehet 6.5 liter volt, poroszkált, ment az országúton, felment a pályára felgyorsított 260-ig, így szép lassan az átlagfogyasztá s is elkezd majd felfele menni ha huzamosabb ideig így megy. Nézz meg egy 1.4-es benzines kisautót, az is kiír egy erősebb gyorsitásnál, mondjuk 3-ban 80-al padlógázt adva, 14 litert is pillanatnyifogyasztásnak, de amikor meg lassítasz, akkor 0-át fogyaszt és közben meg haladsz, így kijön egy tök más átlag, semmi érthetetlen nincs ebben...


A fogyasztási adatokat amiket meg megadnak többé kevésbé valósan, vagy amikről beszélni szokás, hogy az "én autóm ennyit fogyaszt", azokat sebességhatárokat betartva, városi, országúti, vegyes vagy autópályás üzmeben szoktuk megadni /mondani. egy 250-el menni képes 530d pl normális közlekedés esetén megáll 10 liter alatt még városban is. 1.6-os benzines autónál elfogadott a 8-9 literes városi fogasztás, és a 6 literes országúti, de ha 180-al mész vele tartósan, annak is lesz vagy 15 liter a fogyasztása 100 km-re vetítve, ennyi.

2014. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!