Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kiégett egy izzó a kocsim...

Kiégett egy izzó a kocsim jobb első lámpájában. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ez életem első (és a korom miatt valószínűleg utolsó) autója, a családomban sem volt senkinek, ezért nem tudtam megtanulni senkitől a legegyszerűbb dolgokat sem. Ha felmerül valami, próbálok másoktól felvilágosítást kérni.


Most itt van ez a lámpa dolog. Tegnap vettem észre este a parkolásnál, hogy a jobb oldali lámpában ez egyik izzó nem ég, csak egy gyengébb izzó ég. Fogalmam sincs, hogy egyáltalán milyen izzó való bele, bár ezt még a típus alapján biztos be lehet azonosítani. Na de hogy szedjem szét a lámpát? Szét lehet egyáltalán szedni egy hozzá nem értőnek? Jó lenne, ha e miatt megint nem vágnának le egy szervizben pár 10 ezerrel. De fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá. Az izzót se tudom, hol árulják, a hipermarketekben nem láttam. Ja a típus: Mitsubishi Colt.


2014. aug. 20. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Normális szervizben kicserélik az izzó áráért + 1000 forintos munkadíjért.


Vagy google-t segítségül hívod, és keresel egy kézikönyvet az autódhoz.

2014. aug. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Benzinkúton is segítenek kicserélni, és adnak is megfelelő izzót.
2014. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A googl-lel próbálkoztam, de nem értettem a sok szövegből semmit, illetve inkább az jött ki, hogy nem tudom kicserélni.


A kézikönyvet nem tudom elolvasni, mert külföldön vettem az autót, és azt a nyelvet nem igazán beszélem.

2014. aug. 20. 13:51
 4/14 dirtboy ***** válasza:
szerintem nézd meg a lámpa hátulja milyen,abból még nem lehet semmi,lehet pofon egyszerű az egész.
2014. aug. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta. De egyébként 3 perc, kicserélni ha van égő. A lámpa hátulján van egy gumi azt lehúzod, az égőről lehúzod a műanyagot amibe a vezetékek mennek. Az égőt egy egy hajlékony vékony kis fém drót fogja bele a foglalatba, ezt kiakasztod, kiveszed az égőt, beteszed a másikat, vissza a rögzítés, vissza a vezeték, vissza a porvédő gumi.


A lényeg hogy az égő üvegéhez ne érj kézzel, ha hozzáértél ronggyal töröld le. ha kiveszed az égőt rá van írva, a típusa.

2014. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ez nem olyan nagy gond mint elsőre látszott. Megpróbálom majd megnézni az előző válasz alapján.
2014. aug. 20. 14:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Így van, néz meg, próbáld meg, ha nem megy a csere nem veszítesz vele semmit! Legfeljebb kérsz segítséget a kutastól benzinkúton. Ki is cseréli neked, te meg adsz neki pár száz forint borravalót és ő is jól járt.
2014. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Kinyitod a motorháztetőt.

Megnézed a lámpát hátulról, a motor felől, valószínű van rajta egy nagy „porzáró kupak”

Azt kell lecsavarni.

Az izzó lábairól lehúzni a csatlakozót.

A foglalat valószínűleg „bajonett-záras”, szóval egy kicsit be kell nyomni és egy negyed fordulatot kell elfordítani balra.

Megnézed a kivett izzót, azon rajta van, hogy milyen; feltételezem 12V 55W H4, olyat kell venni, ha nincs az izzókészletben.

Az összeszerelés meg értelemszerűen fordított sorrendben történik.


Ha nagyon nem megy, megkérsz valami hozzáértőt, hogy segítsen neked, adsz neki egy 500-ast egy kávéra.


Mondjuk jobb lenne ha megírtad volna, hogy 1992-es Colt, vagy 2005-ös pl.?

2014. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
2007-es. Meg fogom próbálni, ha legközelebb megyek valahova.
2014. aug. 21. 07:34
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki ez a bunkó itt is aki lepontozgat? Egytől egyig mindenki hasznos választ adott szerintem.
2014. aug. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!