Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Francia autók fogyasztása?...

Francia autók fogyasztása? Igaz lehet?

Figyelt kérdés
Mennyi igaz abból, hogy a francia benzinesek fogyasztása állítólag magasan a legjobb? Azonos kategórián belül összehasonlítva más típusokkal állítólag francia fogyaszt a legjobban...?
2014. aug. 21. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy Renault van, és tényleg keveset fogyaszt, de én inkább a párom vezetési stílusára gyanakszom, vagyis aki francia autót vezet, az nem megy úgy, mint egy vadbarom és nem blokkfékezik minden sarkon, hanem megfontoltan, szépen megy, idejében leveszi a gázról a lábát, meg ilyenek. Nagyon meglátszik a fogyasztáson, az előző párom úgy ment, hogy sokszor majd kiestem a szélvédőn, és hát akkor evett a kocsi is rendesen.
2014. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg inkább a VOLVO.
2014. aug. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
nem
2014. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Főleg, hogy vannak átfedések. Pl.: Peugeot 1.6 prinz motor, ami BMW-ben és MINI-ben is van.

Amúgy meg a gyári adatot nem szabad figyelembe venni, mert az elég labor körülmények között, bizonyos fordulatszám és idő alatt mért fogyasztás, csak hogy megfeleljen az EU normáknak. PL. az életben használt 2.0 Skyactive (benzin) motorú mazda kevesebbet fogyaszt, mint egy ugyan akkora teljesítményű turbó benzines más autó (pl. 1.4 turbo).

2014. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudja fene, egy biztos: nekem egy 15 éves 1.6 16V Megane-om van ami vegyes használatban 6,4 literes fogyasztással beéri, pedig nem kimélem. Persze ez csak 1080 kg, nem úgy mint a kollégám BMW-je, ami másfél tonna, és 8 liter körül eszik. A feleségem Scenic-e is nehezebb 300 kg-mal, és az is egy literrel többet bekap.
2014. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Eddigi tapasztalatok alapján a francia autók kb 1 literrel többet esznek mint a németek, japánok.


De az biztos hogy nem a franciák eszik a legkevesebbet. Nézd meg spritmonitor.de-n pár adatot.

2014. aug. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!