Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan fekvő minás AC/LC...

Van olyan fekvő minás AC/LC 70cc henger amit a gyári önindító is elbír?

Figyelt kérdés

2014. aug. 24. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
minél pörgősebb annál magasabbra van húzva a kipufogórés, így nincs akkora végnyomás...
2014. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1# Tudtommal ennek semmi köze hozzá, hisz ez a hengerben lévő maximális nyomást befolyásolja. Inkább a megnövekedett kompresszió miatt nem bírja el. Enyém pl. egy malossi AC öntöttvas 70cc henger ami kb. 9 le és már ezt sem viszi a gyári önindító.
2014. aug. 24. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem 13mas végnyomással van egy 70-es vas és olyan boldogan tekeri mintha muszáj lenne
2014. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Ugyanúgy léghűtéses? Márkája? Egyébként meg enyémet is viszi melegen, friss aksival, ha kedve van hozzá. Minden más helyzetben meg rugdoshatom mintha valami ócskaság lenne.
2014. aug. 24. 21:26
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem LC DR EVO. de én is rúgdosni szoktam. 1 rúgás röffen
2014. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
de csak azért mert nem jó a relé. Amúgy ha hangolom meg szerelem akkor bikázom az akksijáról :D
2014. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

összevissza beszélsz te gyerek...

ha rövid a hasznos lökethossz, csökken a végnyomás, mivel ha 2-3 mm-el magasabban zár a kipufogórés, a dugattyú csak onnantól kezdve kezd sűríteni, tehát a végnyomás is kisebb lesz...

ne keverd össze a kompresszió végnyomást a kompresszió viszonnyal, a kettő nem ugyanaz...


egyébként ha jó állapotban lenne, betekerné bármelyik hengert, mert akkora különbség nincs köztük... szerintem inkább csak szimplán szar az akksi, vagy az önindító...

2014. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7# Arról a kompresszióról beszéltem amivel az indítómotor birkózik meg és nem a sűrítés hatékonyságáról.


Önindító vadi új benne, és az aksi is és így is csak melegen viszi...


Régebben hallottam egy valami 'top' nevezetű márkáról ami gyártott olyan 70cc hengerszettet ami a gyári kompressziót produkálta, így vitte az önindító ugyanakkor közel 13-14 le adott le. Anyaga meg nem is öntöttvas vagy alumínium volt hanem egy harmadik, csak már az se rémlik. Igazából lényegtelen mert már nem árulják. :(

2014. aug. 24. 21:53
 9/12 anonim ***** válasza:
én úgy tudom h csak öntött vasötvözet és alu hengerek vannak, ezek vagy hüvelyesek vagy nicasilosak
2014. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Igen, én is ezt a kettőt ismertem amíg nem mondta egyik régi ismerősöm, hogy van egy harmadik fajta is. Egyébként meg kár, hogy a 15 le+ fölött nicasilosak a hengerek mert a tartósságuk kb 2000-5000 km közé degradálódik. Fogyasztásról nem is beszélve, úgyhogy semmiféleképpen nem ölném bele a pénzem egy ilyenbe, inkább egy jobb öntöttvas pl. polini corsa.
2014. aug. 24. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!