Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51 miért melegszik,...

Simson s51 miért melegszik, mért eszi a gyertyát ( elégeti a pólusokat) és mi lehet az oka a 8.5-9l-es fogyasztásnak?

Figyelt kérdés

60ccm-es henger van rajt kis subertes gyári karbival 75-ös fő fúvóka van bent és nagyon sokallom a fogyasztását ahogy mértük 8.5-9l eszik 100km-en és 65km/h-nál nem megy jobban és az a másik problémám vele hogy nagyon melegszik és elégeti a gyertyát próbáltam már mindenféle gyertyával (isolator,brisk,ngk stb) most legutoljára tettem egy próbát egy stihl gyertyával kb 4 km után azt is elégette mi lehet ennek az oka ?

fogyasztás ki lett mérve km-er alapján és a tankolás menyisége alapján

ha lehetséges értelmes válaszokat küldjetek


2014. aug. 25. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Túl nagy előgyújtásnál melegszik nagyon.

A 75-öst dobd ki belőle,és tegyél bele egy 72-est.

Azt mondjuk kötve hiszem,hogy pár perc alatt "elégeti" a gyertyát,előbb lyukadna ki a dugattyú teteje..

2014. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Stihl gyertya?? Az rohadtul nem belevaló. Se méretre, se hőértékre. Először is, állítsd be a gyújtást rendesen (60 köbcentis nem tudom milyen előgyújtással megy rendesen, de valószínűleg sok neki az 50-es 1.8 mm-e. Állítsd 1.5-re. Aztán vegyél egy NGK B9HS jelű gyertyát. A 75-ös főfúvóka lehet jó is akár, ha gyári a levegőszűrőd. Ha nem gyári hanem "tuning" akkor tegyél 80-asat. Nézd meg hogy a szivató tolattyújának a végén jó e a gumi dugó és hogy zár e rendesen. Legyen bő holtjáték a bowdennél a kormány minden helyzetében.

Egyébként elképesztően sok Simsonnak az a 9 liter, ennyit a penge 125-ös 2T gyorsasági motorok esznek 100 feletti átlagsebesség esetén.

2014. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

pár perc alatt nem égeti el egy nap alatt égeti el

a gyujtás 1.5mm-re vban be állitva új tekercsekkel és meg szakitóval amedig birja a gyertya addig őzbarna

pedig enyi a fogyasztása mert heti 48-km-ert megyek vele és minden héten tanlolok akor ha ki számoljuk az 96Km és hetente meg eszi a 4-4.5l benzint amit akár hogy is számolok az akor is 8liter minimum

ngk gyertyát is próbáltam azt is elégette egy nap után

nem lehetséges hogy az miatt csinálja ezt h fúrt henger és hogy rosszul fúrták meg ?

2014. aug. 25. 20:52
 4/15 A kérdező kommentje:
deviszont az igaz hogy a stihl gyertyát aminek elvileg nagy hőértékünek kell lenni el égette a pólusait mire át értem a városon és nem nagy városról van szó
2014. aug. 25. 21:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Milyen kipufogó van rajta?
2014. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
gyári
2014. aug. 25. 21:09
 7/15 anonim ***** válasza:
A Stihl gyertya egyáltalán nem nagy hőértékű, sokkal kisebb mint ami gyárilag a Simsonhoz kell. Azt ugyanis nem járatják úgy hogy fél óráig csutkagázon, üveghangon (mint ahogy te használod a Simsont). Meg egyébként is tévhit hogy a Stihlnek micsoda nagy tuning motorja van. Hát nem. Azért mert pörög 8 ezret és hangos, még nem kiemelkedően jó a teljesítmény/lökettérfogat aránya.
2014. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Meg az is lehet hogy magas a benzinszint a karbiban és a rázkódástól elfolyik belőle egyszerűen a benzin a túlfolyón. Ennyit nem ehet meg egy Simson hiába 60-as meg hiába kezeled egy bites üzemmódban a gázt.
2014. aug. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

it nm is a stihl ről van szó nem az volt a kérdés hogy mien a teljesitménye meg a morotja a stihlnek nem kell bemutatni g mien egy stihl fürész

eleve nem tőgázon hajtom a motort ezt nem értem honnan veted h tőgázon hajtom

2014. aug. 25. 21:17
 10/15 A kérdező kommentje:
benzin szint jó a karbiban szerelő állitota be a karbit a tömitésnél sem szivárog max az lehet h a kulcsos tanksapka miatt el párolog mert olyat mondtak már hogy nem jók ezek a tanksapkák mert nem zárnak le rendesen és a kulcshelyén sokkal jobban párolog a benzin
2014. aug. 25. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!