Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fogyasztásmárás 2 módon....

Fogyasztásmárás 2 módon. Melyik a jobb? És miért máshogy mutatják?

Figyelt kérdés

Szóval itt Magyarországon (és gondolom az EU-ban máshol is) az autó úgy mutatja a fogyasztást, hogy 100KM megtételéhez mennyi benzint fogyaszt el (pl 6l/100km). Míg Angliában vagy az USA-ban fordítva, ott egy gallon üzemanyaghoz mutatja, hogy azzal mennyi mérföldet lehet megtenni (pl. 70miles/gallon ez csak tipp, fogalmam sincs mennyi éppen).


Szerintetek egy átlagos sofőrnek melyik kijelzés jobb? És máshol miért így mutatják ki, itt meg máshogy?


2014. aug. 26. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Megszokás kérdése, ki melyikben nőtt fel, azt tartja jónak.
2014. aug. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Máshol azért gallonba mutatják, mert ott tankolásnál is az a mértékegység. (tehát a kutakra is pl nem az van irva, hogy mondjuk 1 dollár/liter, hanem hogy 3,5 dollár és akkor ez a gallonra vonatkozó ár)
2014. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2: Hogy mi? Náluk gallon, nálunk liter az egység, ez nemis kérdéses. Én azt mondtam, hogy nálunk 100 egységnyi úthoz adják meg hogy mennyit fogyasztunk, ott pedig egy egységnyi üzemanyaghoz adják meg, hogy azzal mennyi utat tehetünk meg.


Egyébként nekem az utóbbi sokkal bejövősebb. Tehát pl. azt jelezné ki hogy 15km/liter, ha pedig jobban rátaposnék a gázra akkor kiírna 12km/litert.

2014. aug. 26. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél amerikai autót, erre nem tudok mit mondani :)

Így is, úgy is egy műveletet el kell végezni, hogy megtudd, mennyit tehetsz még meg a tankban lévő üzemanyagból, szerintem mindegy, hogyan számolod :)

2014. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vw csoport autóit (skoda,seat,vw,audi)azthiszem át lehet állítani h km/l mutasson a fedélzeti komp.
2014. aug. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!