Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen márkájú olajszűrő a...

Milyen márkájú olajszűrő a legjobb a 2001-es Opel Vivaro 1,9 DTI-hoz?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen azt szeretném megtudni, hogy melyik szűrő típus éri meg az árát. Nem feltétlenül a legdrágábbat akarom megvenni gondolván, hogy biztos az a legjobb de a legolcsóbbat sem mert nem vagyok kicsinyes de nem akarok többet kiadni érte mint amennyit kell egy jó olajszűrőért.


BOSCH 3092.-

CHAMPION 1665.-

KNECHT 3096.-

MANN 3315.-

SOFIMA 2325.-

VALEO 3019.-



2014. aug. 29. 17:09
 1/8 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem megírni, hogy 145 ezer km van a motorban (tutti, mert a húgomé volt aki első tulajdonosa volt), és Castrol Magnatec 5W-30-as A3/B4 Full Syntetic olajat akarok beletenni és 10000 km-ént cserélni.
2014. aug. 29. 17:15
 2/8 anonim ***** válasza:

A gyári GM mért nem jó? Én olyat használok. Árban középkategóriás, jó minőségű, gyári.

Legutóbb mikor kibontottam az original hologramos GM-es csomagolást, egy lengyel Filtron szűrőt találtam benne. De nincs vele semmi bajom.


Olajból is a gyári GM 5W30-ast használom, már 214.000km óta egy 1.7-es CDTI-ben. Szerintem teljesen megfelelő és még olcsóbb is talán mint a Castrol.

Ha mindenképp ragaszkodsz a Castrol Magnatec olajhoz, akkor legalább a C3-ast tölts bele. Ebből jó az 5W30 vagy az 5W40-es is. A C3-as legalább teljesíti a gyártóművi előírásokat. Vagy van a Castrol EDGE, ami korszerűbb a Magnatecnél.

2014. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, érdekes a gyári szűrő eszembe se jutott, én ugyanis írtózok márkaszervizben alkatrészt venni, a vérnyomásom az egekbe szökik ha az alkatrész árakra gondolok. Egy cilinder az ajtózárba kb. 40-60 ezer Ft, már nem emlékszem pontosan mennyi, de arra, hogy 2 napig dühöngtem ezen, arra igen.


Ami az olajat illeti, feltételezem, hogy a te Vivaródban már van részecske szűrő beépítve, ezért kell a C3-as olaj bele. Az enyémben még nincs ezért jó bele az A3/B4-es is.


De abban mondasz valamit, hogy miért nem EDGE-ben gondolkodok Magnatec helyett, azt hiszem igazad van, EDGE olajt fogok venni.


Te milyen súlyú olajat használsz? 5W-30 vagy 5W--40 vagy 10W-40? És milyen évjáratú a te Vivaród?


Valaki azt mondta nekem pár hónappal ezelőtt, hogy a Magnatec olajban van valami kenő komponens amit ki kellett venni miután a részecske szűrők megjelentek, és ebből született az EDGE.


Nem tudom, hogy ez mennyire igaz állítás vagyis, miért ne használjon valaki EDGE olajat egy régebbi autóba amiben nincs részecske szűrő. Én is úgytudtam, hogy az EDGE modernebb és jobb mint a Magnatec.

2014. aug. 30. 00:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Nehogy márkaszervizben vedd! Ott nagyon nagy árrést tesznek rá. Gyári alkatrészeket nem csak ott lehet kapni. Nagyon sok alkatrészboltban árulnak gyári Opelhez valót is.

Pl:

[link]

[link]

[link]

[link]

stb...


Talán nem írtam, de az igazság, hogy nem Vivarom van, hanem H Astrám, de ugyan azzal a dízel motorral, amit Vivarokba is raktak. Ebben sincs még részecskeszűrő, 2005-ös évjárat.

Így is a C3-ast tenném bele A3/B4-es helyett. De a Te autód, a te döntésed hogy mit használsz benne.


Egyszer használtam én is Castrol Magnatc C3 5W-40-est, de általában a GM Dexos2 5W-30-ast kapja. 15.000km-enként cserélem (ez nálam kb 7-8 hónapot jelent). Két csere között nincs szemmel látható olajfogyás, pedig elég sokat megyek autópályán nagy tempóval.

2014. aug. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az alkatrészboltok weblapjait, majd körülnézek ezeken a portálokon.


Ami az olajat illeti, körülnéztem a Castrol portálon:

Magnatec:

[link]

Edge:

[link]


és lehet tűnődni, hogy melyik olajat is válassza az ember.


Máshol a neten utána néztem, a "GM dexos2" inkább egy olaj minőségi standard kategória nem pedig egy bizonyos olaj gyár terméke, maga GM is váltakoztatja, hogy melyik olaj gyártó cégnek a szintetikus olaját csomagolja az ilyen elnevezésű flakkonba (mivel a GM-nek nincs saját kenőolaj gyára).


Tehát soha sem lehet tudni, hogy melyik cég gyártotta az olajat amit a GM hoz forgalomba.


Ezt nem azért mondom mintha ez rontana a GM olaj minőségén a szememben, csak tény, hogy nem tudni, hogy ki gyártja, feltételezem, hogy a GM rendszeresen ellenőrzni a minőségét már csak a saját márka nevének védelmében.


Akkor valószínű, hogy én is C3-as olajat fogok venni, nekem sajnos nincs meg a kezelési könyve a Vivarómnak, ami infót a weben találtam a szerint A3/B4-es olaj való bele, de a súlyát nem kötötték meg.


A te kezelési könyvedben benne van, hogy milyen súlyú olajat javasol a gyár a te Astrádba? Mivel a te kocsid 4 évvel fiatalabb, lehet hogy mást javasolnak a tiédnek mint a 2001-es évjáratúnak.

2014. aug. 31. 00:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, ez a "dexos2" tulajdonképpen egy szabvány, amit teljesíteniük kell az Opel motorba tölthető olajoknak.

Sokféle olaj megkapta már ezt a minősítést: [link]


Az hogy nem a GM-gyárból származik a saját márkás olajuk, engem sem zavar. Sok "gyári" alkatrész van, amit a GM is beszállítóktól vásárol. Pl legutóbb az olajszűrő Filtron volt, a gyári levegőszűrőn és pollenszűrőn MannFilter felirat van, sok fékalkatrész ami elvileg "gyári GM" igazából TRW termék, stb.

Az olajból 7000Ft alatt kapok 5 liter, szabványnak megfelelő full szintetikus 5W-30-as olajat. Viszonylag magas futás után sincs igazán olajfogyasztásom, ha benézek az olajbeöntő alá, szép fémtiszta, lerakódástól, olajsártól mentes minden, mint új korában. Szóval engem meggyőzött a "gyári" olaj.


Az autómnak megvan a kezelési útmutatója és a szervizkönyve is. Ha jól emlékszem ezeket a viszkozitású olajokat javasolják: 0W-30, 0W-40, 5W-30, 5W-40. De mindjárt kimegyek a garázsba és megnézem pontosan.

A Vivarora való konkrét előírást én sem ismerem. Ha tutira azt írják, hogy jó bele az A3/B4-es is, azzal nem tudok vitatkozni, mehet bele az is persze.

2014. aug. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy A3/B4 volt a standard Opel dieselekre amíg vagy kijött a C3 standard vagy a részecskeszűrő. Az tény, hogy részecskeszűrős dieselekre már a C3 a standard olaj minőség.
2014. szept. 2. 01:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Simán jó bele a Champion. Az olajból sem kell agyonadalékolt Magnatec. Jó a Total, vagy Mannol vagy akár az orosz Gaspromneft olaj ami nekem nagyon bevált.
2017. szept. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!