Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpár kisebb kW...

Motorkerékpár kisebb kW bejegyzéssel a forgalmiban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék motort vásárolni, találtam is egy megfelelőt, de kicsit zavaró tényező, hogy a 600ccm motor forgalmijában - ami hivatalosan 72 kW teljesítményű - 25 kW van megadva. Nekem korlátlan jogsim van, tehát igazából tökmindegy mekkora, de lehet ebből valami probléma a későbbiekben? Próbáltam keresgélni válaszokat a neten, arra jutottam, hogy elég macerás az átírás és néha még csak valahogy nem is kivitelezhető.

Elképzelhetőnek tartom, hogy a rendőr rámegy a dologra, ha valakinek korlátlan jogsija van, hogy ejj, itt valami nem stimmol, de nekem korlátlan van, így belémköthet? Bár itthon manapság ez elég ritka, de én tisztán szeretnék vásárolni.



2014. szept. 8. 16:55
 1/6 A kérdező kommentje:
*beleköt a rendőr, ha korlátozott jogsija van, a végefelé így értem :)
2014. szept. 8. 16:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jol tudom biztositas es ado miatt mas kategoria a ketto, tehat siman feljelenthet kozokirathamisitasert. A rendor se hulye h. egy 600ccm-es motornal elhigyje a 25kW-os adatot.
2014. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha veszel egy motort, annak a forgalmijában "hivatalos" adatok vannak. Átírják a nevedre, ugyanezek kerülnek bele... Neked honnan a pék f--ból kellene tudnod, hogy mennyi az annyi? Lefénymásolod az előző forgalmit és utána ha gríz van, lehet mutogatni az okmányirodára meg a hatóságra..
2014. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Ilyenkor szokták azt mondani, hogy a nem tudás, nem mentesít semmi alól sem.
2014. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, azt szokták mondani, hogy a szabály nem ismerete nem mentesít.


Ez egy hatósági dokumentum. Ki vagyok én, hogy kétségbe vonjam a benne leírtakat? Alvázszám, motorszám, rendszám egyezik...


Ha jól emlékszem régebben ugyanez volt a Banditokkal is, ott is volt azonos köbcentivel kétféle teljesítményben honosítva. Honnan az a bánatból kellene tudnom nekem, hogy most az annyi vagy sem ? :D


De azért jó lenne erről egy hivatalos állásfoglalás.

2014. szept. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A motor valószínűleg külföldről (pl.Németországból) származik, ahol hivatalosan lehetőség van arra, hogy engedéllyel rendelkező szakember a motorba un. fojtást helyezzen el. Ezt a tényt a kiadott műbizonylat alapján az ottani okmányiroda bejegyzi a forgalmiba, ezáltal 21 év alatti srác is vezetheti korlátozott jogsival. Ha a motor ezzel a bejegyzett teljesítménnyel kerül be Magyarországra, a KPM vizsgán is ugyanezt a teljesítményt fogják beírni. Ez egyébként mind az adózásnál, mind a biztosításnál, mind az átíratásnál kedvezőbb összegbe kerül. Sokáig kint éltem, ott ez így működik.
2014. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!