Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nagyon fent fog a kuplung...

Ha nagyon fent fog a kuplung akkor egy idő után tényleg nemfogok már tudni váltani? Illetve mennyibe kerül ennek a cseréje? 20ezerből kijön nem?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Dehogy jön ki.

Amúgy meg tanulj meg vezetni, és akkor nem kell kuplungot cserélni. Én már 17 éve használok egy kocsit, 90%-ban városban és még semmi baja a kuplungnak.

2014. szept. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor jön ki 20 ezerből ha pl. Ladád van.
2014. szept. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fent fog, az azért van, mert kezd elkopni a kuplung tárcsa, ez miatt előbb utóbb csúszni fog.

Tehát nem váltani nem fogsz tudni, hanem hiába nyomod a gázt, nem fog menni az autó.


Persze nem kell rögtön megijedni, mert vannak autók amikben magasabban, és vannak amikben lent fog a kuplung, ez tipusonként eltérő.


No és persze van amikor még lehet állítani is rajta.

2014. szept. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha kispóckid van,akkor kijön XD
2014. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tényleg autó függő, de normális esetben nem kell, hogy fent fogjon.

Váltani fogsz tudni, csak kb. 3000-es fordulatnál sem gyorsul az autó.


Gondolom nem Te tetted tönkre mert ez nem 1-2 év alatt lesz ilyen.


Hogy mennyibe kerül?

Hát attól függ milyen autó, milyen szerelőhöz viszed, és "csak" a kuplung tárcsát kell kicserélni vagy az egész szerkezetet.

(ja, és kuplung tárcsát ne vegyél bontóba)


Nekem az egyik autómnál (eleve úgy vettem, hogy már haza volt vágva a kuplung) 120 ezerbe került az egész kicserélése az anyagköltséggel együtt. Ez volt 2009-ben.

(Viszont ez egy nem mindennapos autó, így az USA-ból kellett rendelni az alkatrészeket)


Most pár napja még egy ilyen autó került hozzám, persze emiatt áron alul (és itt is ez lesz a vége szerintem)


20 ezerből szerintem még az alkatrész sem fog kijönni, és mivel ezt nem olyan egyszerű kicserélni, mint pl. egy lengéscsillapítót, ezért otthon ez elég körülményes lenne, így plusz ott van még a szerelési költség.

2014. szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a kuplungon általában van állítási lehetőség!Ne keseredj el nem azon múlik a kuplung tárcsa kopása, hogy hány éve hajtod az autót hanem az igénybe vételtől, na azért a lábadon is sok múlhat a 17 év az meg nem jelent semmit!
2014. szept. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

"Ne keseredj el nem azon múlik a kuplung tárcsa kopása, hogy hány éve hajtod az autót hanem az igénybe vételtől, na azért a lábadon is sok múlhat"


És én nem ugyanezt mondtam? Meg kell tanulni vezetni.

2014. szept. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha jobban át olvasod amit írtál akkor nem !!
2014. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozok olyanokkal akiknek nincs minimális szövegértési készségük sem.
2014. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Te, aki szerint meg kell tanulni vezetni! Igazi majom vagy! Nem tudsz semmit, hogy mióta van nála az autó, mennyi idős, de már okítasz! Gratulálok, te biztosan nagyon tudsz vezetni, ügyes vagy, leülhetsz :) te kis okoska!
2014. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!