Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó megvétele előtt autószere...

Autó megvétele előtt autószerelővel átnézetni. Gyakori kérés a vevőktől?

Figyelt kérdés

Árulom az autómat és az egyik érdeklődő azt kéri,hogy mielőtt megvenné,vigyük el egy autószerelőhöz átnézetni.Ő állja a dolgot,de én nem tudom mit tegyek.Az autó teljesen jó,de mi van akkor,hogy ha ott kiderülnek dolgok,amiket még én se tudtam.Meg amúgy is normális dolog ez így?

Nem tudom számít-e,de 23 éves lány vagyok.


2014. szept. 17. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire erősködik, akkor vigyétek el (mivel ő is fizeti, ezért nem veszítesz vele semmit, max egy pár órát). Legfeljebb nem ő veszi meg a kocsit :)
2014. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Okos vevő megcsináltatja az állapot felmérést vásárlás előtt. Mivel a vevőjelölted fizeti, max számodra is kiderül, ha valami olyan hibája van, amiről nem tudtál. Ha vissza is lép a vevő, a következőnek már nem zsákbamacskát árulsz.
2014. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Vigyél magaddal egy férfit azért,akit esetleg nem lehet megvezetni. Mert a nőkkel szemtelenebbek a szakik :)
2014. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tanácsot kedves utolsó :-)
2014. szept. 17. 16:25
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

"Az autó teljesen jó,de mi van akkor,hogy ha ott kiderülnek dolgok,amiket még én se tudtam."

Ellentmondást érzek a tagmondatokban...

Teljesen megszokott dolog, hogy használt autó vásárlását megelőzően a vásárló a saját költségén, az általa kiválasztott szervizben állapotfelmérést kér.

Gondolj bele: egy ilyen állapotfelmérés 10-20 ezer forint, egy rejtett hibás autón meg százezreket lehet bukni. Ha én szeretném megvenni az autódat, és te húznád a szád az állapotfelmérés miatt, akkor rövid úton elköszönnénk egymástól.

2014. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyarra fordítva halvány gőzöd nincs arról, hogy milyen műszaki állapotban van a kocsid, csak azt tudod, hogy még nem állt meg alattad.


Teljesen normális kérés amúgy.


Mi van, ha kiderül valami hiba? Gondolj bele, melyik volna jobb? Ha most kiderül és alkusznak az árból vagy nem veszik meg vagy ha vétel után 3 nappal derül ki és a vevő beperel, vagy ami mégrosszabb mondjuk hónapokig reklamál és zaklat, hogy átverted?

2014. szept. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Meg amúgy is normális dolog ez így?


Nem. Különben ki venné meg azt a sok szart?

2014. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Egy sok millió forintot érő felső kategóriás autóról van szó.Nem az a fajta,ami csak épp meg nem áll alattam,mint ahogy írta egy válaszoló.Épp ezért féltem.

Ez a negyedik autóm és még egyik vásárlásánál sem kértem ilyet a tulajdonosoktól.És a többi vevő sem kérte tőlem,mikor azokat eladtam.Ezért nem értettem a dolgot.De ilyen érdeklődővel én inkább nem foglalkozom.

Köszönöm a normális válaszokat.

2014. szept. 17. 18:40
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy sok millió forintot érő felső kategóriás autóról van szó.


Akkor egy sokmilliós szervizszámla lehet vásárlás után, ha nem jó valami. A dolog nem ellened irányul, hanem az emberek bizalmatlanok. Nem véletlen. Lehet hoyg már megjárta előzőleg a vevőjelölt.

2014. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

# 8


Pláne ésszerű megvizsgálni pár tízezerért, hiszen ha teszem azt műszaki analfabéta vagy és úgy használtad a turbós autót, hogy hidegen is nyélgáz, aztán forrón leállítottad akkor akár 150e után is elszállhat a turbó, ami fél misi alaphangon (vagy több).


De még kb. 100 ilyen használatból eredő hibát lehetne felróni aminek 6 számjegynél kezdődik a javítása (pl. futómű).


Arra meg nem lehet alapozni, hogy te bociszemekkel állítod, hogy nagyon vigyáztál a kocsira, mert mindenki ezt mondaná...

2014. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!