Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a Renault, kattogó...

Nem indul a Renault, kattogó hangot ad és semmi motorhang. Tegnap még jó volt. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Biztosítékok jók, és a felső holtponti jeladó sem lehet, mert még ilyen köhögő hangot sem ad, mint amikor az rossz vagy az akku. Nincs köhögő hang csak kattogás. Mit lehetne még megnázni rajta? Renault Thália. Eddig mindig egy pöccre indult, semmi gond nem volt vele.
2014. szept. 19. 09:37
1 2
 1/13 kata kata ***** válasza:
Nézd meg az akkumulátor töltöttségi szintjét műszerrel.+az érintkezőket és az önindító érintkezőit.Ha van töltőd akkor rakd fel tölteni az aksit.Vagy indítókábellel egy másik aksiról rásegíteni.Ha így indít akkor zárlatos az aksi.Ha úgy sem indít akkor az önindítód lesz a hibás.
2014. szept. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De nem ad olyan hangot, mint amikor rossz az akku. Inkább csak kattog, mintha valami valahol beakadt volna. Mostanában elöl folyt olaj belőle, amit a szerelő még pótolt is, nem tudom, hogy azzal összefügghet-e vagy nem.
2014. szept. 19. 10:20
 3/13 kata kata ***** válasza:
Ha nem érintkeznek rendesen az aksi sarui és vagy zárlatos az aksi és vagy rossz a behúzómágnes az önindítón akkor csak kattogást fogsz hallani.Behúz,vissza ejt a behúzómágnesed.
2014. szept. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hát nekem épp hogy pont akkor kattogott csak, és semmi mást nem csinált mikor az akksi lemerült
2014. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a zöldkéz. De tényleg lehet ilyen, hogy kedden még beindul első pöccre és pénteken meg már nem? Eddig az akku teljesen jó volt, mindig elsőre indult. Világítanak a jelzőlámpák most is benne, elvileg akkor nem világítana, ha az akku teljesen rossz, nem? Mitől kaphatott zárlatot?
2014. szept. 19. 13:19
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát mostmár nem is kattog. Lámpák, rádió bekapcsol, azon kívül semmi hang. :(
2014. szept. 19. 15:48
 7/13 szántóvető ***** válasza:

ha szerencséd van akkor csak felakadt a szénkefe.ütögesd végig az önindítót egy fadarabbal/kalapácsnyéllel,van rá esély hogy ezután működni fog.egészen pontosan a behúzótekercset,azt a kis hengert ami a képen látható.

[link]

2014. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
attól még mert az akksi nem indítja az autót , lehet benne annyi , hogy a rádió működjön stb , nekem is működött, és indításnál csak kattogás, új akksi , egyből indult , dehát nem tudom nálad is ez lehet-e
2014. szept. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kata kata ***** válasza:
Az elöregedett aksi cellák eliszaposodnak és ezek szoktak zárlatot okozni.Az első hidegebb éjszakák után lesznek zárlatosak.Hogy biztosra lehessen menni meg kellene mérned a feszültségét.És egy másik aksiról rábikázni ahogy már írtam.
2014. szept. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm ez lesz, bikázunk majd hétvégén. A kalapácsnyeles ütögetés sajna nem vált be most, pedig én is olvastam ezt máshol is.
2014. szept. 19. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!