Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egy Babetta 207...

Szerintetek egy Babetta 207 vagy egy elektromos robogó lenne jobb napi 10km megtételére? és mi a véleményetek a gépekről?

Figyelt kérdés

2014. szept. 21. 17:34
1 2
 1/11 Dörmögő ***** válasza:
33%
A babetta a motorgyártás szégyene.
2014. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dörmögő ***** válasza:
51%
Olyan babettát nem találsz ami megbízható lenne. Mindig be&@#rik rajta valami. Az első fék jól fog, a hátsót szinte lehetetlen megcsinálni, azon csodálkozom hogy egyáltalán hogy engedhettek ki ilyen motort valamikor a gyárból. Ha ez nem lenne elég akkor még a vízre is érzékeny. Elég két csepp víz a karbiba és már be se indul.
2014. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
hát nemtom, nekem a babettával soha nem volt gondom, később mikor simsonra cseréltem, annak a gyújtása állandóan beszart, nem telt el 2 hét szerelés nélkül, mikor tele lett vele a tököm, kidobtam belőle a gcibe a gyári simson gyújtást, megkapta a babetta gyújtását, onnantól a simson is pöccre indult és gyújtás kihagyás nélkül dorombolt bárhol bármikor évekig, kb versenymotor szintű gázreakcióval, míg el nem adtam...
2014. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kínai gagyi villanybicikli és a Babetta közül a Babetta a jobb, de ha valami rendes 4 kW.os elektromos robógón gondolkozol, akkor inkább az a nyerő! Bár azok kissé drágák...

[link]

2014. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Egy jobb állapotú Babetta max. 50e Ft. Egy nem túl gagyi elektromos robogó min. 300e Ft. Nagyvonalúan elhanyagolva az elektromos gép fogyasztását, a fennmaradó legalább 250e Ft-ból a Babetta 1-1,5 literes fogyasztását tekintve 420 Ft-os benzinnel számolva kb. 50e km-t tehetsz meg, ami ugye nem kevés, főleg az erős izgalmi állapotban kihozható 45-50 km/h csúcssebességgel. Nem tudom pontosan, hogy kell számolni, de gyanítom bőven az 50e km előtt ki kell cserélni az akkumulátort az elektromos rendszernél, ami majdcsak a robogó újkori árával vethető össze. Ha a Babetta elromlik, gyorsan, olcsón javítják. Ha egy elektromos masina, akkor ez nem feltétlenül teljesül. Nyilván jobb esélye van meghibásodás nélkül járni egy új (teljesen mindegy most, hogy robbanómotoros vagy elektromos rendszerű) járművel. Az egyiknél kevergetni kell a benzint és az olajat, ráadásul otthon, kannában, a másiknál folyton töltögetni kell, és aggódni, ha az elméleti hatótáv közelébe érsz. (A Babetta hatótávja 100 km felett van, szemben az elektromos kisjárművek elméleti 30-40 km-ével szemben.) Nekem egy 72-es évjáratú Bóbita van otthon, nyilván nem használom napi szinten, de megbízható, amikor kell, megy. Persze sokkal többet kell "simogatni", mint egy új gépezetet, cserébe otthon gyakorlatilag minimális tudással is javítható. Ha van szikra és van benzin, akkor mennie kell. :)


Melyik lenne Neked jobb? Erősen függ a körülményektől és az igényektől. Babettába pakolni nem fogsz semmit. A csomagtartó csak dísz. Ellenben a bukósisak és jogsi kötelező. De ha mondjuk ellopják, akkor nem mindegy, hogy 50e Ft ugrott a kukába, vagy 350e Ft.


10 km-es távra én inkább egy biciklit javaslok. 40-el az is megy, és ezt a legolcsóbb tankolni.

2014. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 StarKrubby014 válasza:
szerintem mindenképpen egy babetta.Ezen megtanulhatod a motorázás alapjait vagy a szerelésüket.Arról nem is beszélek hogy mekkora feeling egy babetta. Nekem is van egy.ha jó állapotút veszel semmi bajod nem lehet vele, ha karban is tartod.én csak ajánlani tudom.Az egyetlen hátrány az hogy kell rá jogosítvány mert robbanómotoros, de ha van kocsira jogsid akkor az jó a mopedekre(erre)is.Szerintem a babetta sokkal jobb
2014. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az 5-össel egyetértek. Olcsó a bicikli üzemanyaga (egy pohár Fantával elmegy 5 km-t :) és ennyi mozgásra még szükség is van. Na meg nem kell konditeremre költeni. És vannak olyan vagány biciklik is, ami a haveri kör elismerését is kiváltja. Én is biciklivel járok, ha csak tehetem. 60 éves nő vagyok.
2014. szept. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Napi 10 km-re a kerékpár a legideálisabb megoldás.
2014. szept. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én évekig jártam Babettával szinte télen-nyáron napi 10-20 kilométert és semmi komolyabb baja nem volt pedig nem egyszer mosóbenzin/sima motorolaj cuccal nyomattam. Féket meg a kuplungnál azokat a ferrodolos karokat egyszer cseréltem, de ez akkor nem volt tétel. Szerintem most sem vészes.
2014. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én évekig, évtizedekig jártam Babettával. Használtam robogót (Honda PAX-ot) elektromos kerékpárt. Nos Az elektromos kerékpár egy sz.r! kevés töltési ciklust bír ki, a hatótávja kevés, az aksik fél,-három negyed évet bírnak ki rendszeres napi használatnál, csak lemerült aksi-nál töltve! Egy akku pakk ( ami 3 vagy 4 darab, 40-55 ezer forint alsó hangon.) Fékje annak sincs. Az elektrónikája nagyon gyenge. Én egyátalán nem ajánlom. A robogó sokat fogyaszt ( a Babetta 1, másfél literből kijön a robogó 5 literből) A Babatta igénytelen, de minimális odafigyelés kell hozzá. Ha a féket megcsinélod, v. megcsináltatod, akkor jó (men mindenki tudja hogy kell!)Én ezeket javítottam, szervizeltem rá jöttem. Ha minden rendben van rajt és nem tankolsz vizet, nem erős vízsugárral mosod, akkor nem megy a karburátorba víz! Én a kb. húsz évi használat alatt kétszer kaptam vizet. Télen nyáron, esőben. Robogóra váltáskor adtam el.-NAGYON MEGBÁNTAM. Ha kifogsz egy jó állapotút azt vedd meg. Egyébként nem az utolsó -"két sebességes, automatán váltó volt a legjobb, hanem a korábbi, kis kerekű egy sebességes, "Y" kormányos ( nem "U") tipus volt a legjobb.
2014. szept. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!