Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 307, vagy Alfa Romeo 147?

Peugeot 307, vagy Alfa Romeo 147?

Figyelt kérdés
1.9 dízel vagy 1.6 benzin? Melyik a megbízhatóbb,kényelmesebb autó?Légyszi érveket is mondjatok,ne csak olyat hogy a francia vagy olasz az szar.

2014. szept. 21. 21:39
 1/2 lupara ***** válasza:
88%
Kérdésedre egyértelmű választ nem tudok adni,mert nem volt Alfa Rómeom.Viszont Peugeot 307 1.6-os benzinesről van véleményem,ilyent használok.2003-as 110-le,alig használtan vettem,9 éve.Mindkét autóról sok rosszat hallani,amit tapasztaltam azt irom.Hibalista : indexkar, hátsó ablaktörlő javitása,1 db égő csere,bal stabilizátor rúd,kipufogó,klima kompresszor csere.A többi előirt karbantartás.Féktárcsák, betétek gyáriak.Pozitiv: kényszerű leállásom soha nem volt.Kényelmes belül, jó futómű.Fék,kormány.fűtés,hűtés,sokat szidott váltó jó.Fogyasztás 6.5l-en tartható,visszafogottan.Elfeledtem,váltónál hiányzik a 6-ik sebesség.5-ben 130-nál,4000-ret forog a motor,ez nem jó a fogyasztásnak.Nálam bevált,de az is igaz,hogy 75500km van benne.
2014. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem általánosítok, hanem konkrét tényeket írok az Alfa dízelről: Németországi autópályán megállt a váltó, semmilyen sebességet nem vett be. Autómentő, Alfa-szerviz, fogaskerék + csapágyrendelés Belgiumból,javítás, költség 1300.-Euró.(kint dolgoztam) Második eset: M1 autópályán Tatabányánál olajnyomás lámpa kigyulladt, motort azonnal leállítottam. Autó alatt nagy olajtócsa, főtengely első végénél az olaj elszökött. Autómentő + szerviz,+ motorjavítás, költség: 120000.-Ft.Természetesen ne ez alapján döntsél, de ezek megtörténtek.
2014. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!