Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit kéne vennem: Igaz,...

Téli gumit kéne vennem: Igaz, hogy mire bejön a szezon már emeltebb áron adják őket és el is szoktak fogyni?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire igaz, de állítólag alig találok majd olcsóbban ha már elkezdődik a téli szezon.

És ha már itt tartunk még pár kérdés, hátha tudja vki a választ.

1. 14"-es felnire bármilyen 14"-es abroncs femegy? (Eddig 185/60-as volt rajta, most 175/65-öst szeretnék venni rá.)

2. Ha csak 10 ezer/gumi a max. keretem rá, mi a jobb ugyanannyiért: egy új Barum/Kormoran vagy egy használt (pl.7-7.5 mm-es Michelin)?

Előre is nagyon köszönöm a választ!



2014. szept. 22. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Árban sok változás nem lesz szerintem.


A téli szezont azért nem nyerő megvárni, mert amikor leesik az első hó, akkor sorban állás lesz a gumisoknál...


Adott méretű felnire hellyel-közzel mindenféle méretű gumi felmegy, de ajánlott a váltóméret közelében maradni, hogy az autó futása ne változzon illetve az órád se csaljon. A 175/65 az még belefér.


Igazából a márkásabb gumi jobb. Viszont azt meg általában nem véletlenül adják el 7-7,5mm mintával. Sokszor gumisoknál garnitúrát árulnak, de trükkösen, eltérő gyártási idejűek a gumik és hasonlók... ezzel érdemes vigyázni. Ha tényleg van 4 tuti Michelin 7.5mm-es mintával akkor vállalható az új alsóközép kategóriás gumik helyett. Viszont ha a minta már 7mm alatti, akkor hanyagolnám ( előfordulhat, hogy a 7mm-nek hirdetett gumi, valójában 6.52, csak véletlenül felfelé kerekítettek).

2014. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember akkor megy el téligumit venni amikor már szükség van rá. Ilyenkor jellemző hogy egy-egy méret eltűnik egy ideg a polcokról, mivel gyorsabban megveszik őket mint ahogy a boltok megrendelik. Persze vannak akik ilyenkor drágábban adják, de sok akció is van.


A felninek van egy adott szélessége, érdemes egy tetszőleges netes oldalon megnézni hogy a felni passzol-e a gumival.


Én inkább egy használt Michelint vennék, persze a gumi állapotától is függ.

2014. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
egy jó állapotú michelin jobb mint egy új kormoran...
2014. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1-2 éves egyenletesen kopott Michelin, ha ettől idősebb akkor új Barum.
2014. szept. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
10-ért nem hiszem hogy kapsz új Barum/Kormoran gumit abban a méretben,inkább 12-körül mozognak az árak.nézd meg inkább a michelint.
2014. szept. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

Én két éve december elején vettem a legközelebbi gumisnál 4 db Michelin Alpin A4-es gumit 195/65R15-ös méretben. Rögtön volt raktáron és azonnal fel is rakták. Szerintem drága sem volt.

Nem arról van szó, hogy halogattam volna eddig a vásárlást, hanem előtte vettem az autómat és gyárilag nyári gumi volt rajta. Így utána vettem 4db gyári felnit, 4 db nyomásszenzorral és 4 db téli gumit rá.

2014. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Még annyit kérdeznék, hogy egy új téli guminak hány mm-es a profilja? (Hogy valamihez viszonyítani lehessen a 7mm-es használt gumit.)
2014. szept. 23. 11:00
 8/11 A kérdező kommentje:
A Michelin gumi mellett az áll, hogy D08. Gondolom ez a DOT számra utalhat? Még így is megérné inkább mint új Barumot/Kormorant venni?
2014. szept. 23. 11:06
 9/11 anonim ***** válasza:

téli gumit 4mm ig szabad használni, az új 8mm körül van max 9

szóval a 7mm et még simán meg lehet venni...:D

2014. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért párezer ft különbség van, hogy télen veszed a gumit, vagy nyáron, nyáron és tavasszal a legolcsóbb.

Általában úgy van, hogy november végén-december elején a legdrágább a gumi, mindenki akkor veszi, mert akkor teszi fel. Itt jön a másik, baj, hogy a gumisnak rengeteg munkája van ezzel, igy van hogy egy napot is állsz sorban.

Aztán januárban ismét csökken az ár, hogy fogyjon el a téligumikészlet, már ha maradt. Ezek az árkülönbségek leginkább a netes boltoknál figyelhetőek meg, és amúgy igen, megéri netről rendelni gumit, sokat spórolhatsz.

2014. szept. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!