Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó vásárlás előtt...

Használt autó vásárlás előtt állok! Tudnátok segíteni a következő kérdésekben?

Figyelt kérdés

Ha a kiszemelt kocsit elviszem egy szakszervízbe, akkor ott meg tudják állapítani a valós kilométer állást valamint átröngenezni, hogy nem e volt törött?

Olvastam a neten, hogy a vezetett szervízkönyv is lehet hamis, tehát az sem biztosít a kilométeróra átállítás ellen. Mennyibe kerül egy konkrét átvizsgáltatás?


2014. szept. 23. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Árakról a szerelőtől érdeklődj.

Röntgenezni nem fogják az autót, hanem megnézik hogy az elemek milyen állapotban vannak, az azokat tartó rögzítőelemek gyáriak-e. Persze lehet hogy gyári technológiával lett szakszerűen javítva a törés, de ekkor semmi negatívumot nem jelent, mert rendesen meg lett csinálva.

A km-állásnál biztosra nem lehet menni. Sok, főleg újabb autókban több egység is rögzíti ezt az adatot, de ezeket is lehet módosítani. Max következtetni lehet az autó állapotáról, a kopásnyomok (pedál, vezetőülés, kormány, váltógomb) sokat elárul, nagyságrendre be lehet lőni a futást.

De ha neked mindenképp olyan autó kell ami sérülésmentes és valós a km-állása, akkor az az autó a választék drágábbik felében lesz, vagy a szalonban nullkilomkéteresként.

2014. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Óraállást nem tudják megmondani sehol se. Saccolni tudnak, hogy "ebben a motor hang szerint meg a kormány állapot szerint van tuti 200ezer" meg ilyenek.


A kocsi állapota számít.

A törést elsősorban sokszor lehet látni rajta, látszik ha volt rajta lakatos munka, vagy rétegvastagság mérővel meg lehet állapítani, hogy gyári e a fényezés. (persze ha megkarcolták és újrafényezték, akkor azt is jelzi)


Én vettem kocsit, minden tök fasza volt, mondjuk a kuplungról kiderült később, hogy szar, de mind1 ez van, kicseréltem gyárira ismerős szerelővel, ez van. Viszont amivel nem számoltam, hogy alulról tiszta rozsda a kocsi. (14 éves, sokak szerint ez normális, de azért zavaró)

Azt javaslom, hogy szerezz teleszkópos tükröt amivel alá tudsz nézni (ha lehet, valami világítás is legyen hozzá), garantálom, hogy sokat számít :)


A szervizkönyv se jelent sokat sajnos valóban. Vannak trükkök. Kicseréli az olajat az ember saját maga. Utána a következő olajcserénél elviszi a szervizbe, de előtte visszatekeri az órát egy "olajcsere ciklusnyi megtett úttal". A kocsi karban lesz tartva, és az óra is kevesebbet mutat, így elég nehéz lebuktatni.


Átvizsgálás árat nem tudom. Ha csak körbefutja, bekukkant ide-oda, akkor 5-10-15 ezer szerintem.


Elsősorban próbálj meg egy hozzáértővel odamenni, és csak azt átvizsgáltatni, ami nagyon jónak tűnik, mivel minden autót nem vizsgáltathatsz át, elég ha 10ezer egy vizsgálat és 10 autót nézel meg.

2014. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Derítsd ki,hogy hol történtek az előző műszaki vizsgák.

Oda elmész,és kipuhatolod az akkori óraállást.

2014. szept. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell röntgenezni. Egy jó tapasztalt karosszérialakatos, vagy fényező meg tudja mondani a szemével is.

Meg tudják saccolni az állapotát is, hogy mennyit lehetett használva. Mennyire van elhasználva, hogy volt karbantartva. Volt-e törve, hány darabból tették össze.


Érettségit, diplomát, nyelvvizsgát, bérletet is hamisítanak. Lehet a szervizkönyv is hamis. Olyan gyakorisággal, mint a hamis diploma. De ha valódi vezetett is, az sem akadályozza meg az óratekerést. Olyankor szokott eltűnni a szervizkönyv a kazán gyomrában. Más szóval ha tekert órás, akkor majdnem biztos, hogy nem lesz meg a kis könyv.


Egy óra lehet az átvizsgálás és 10e ft vagy ekörül.

2014. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szeretnék jó döntést hozni, mivel 2,5 milliót szánnék a vételre. Nem fogom elkapkodni a vételt, mivel van 5-6 hónapom mire kell az autó.

Az igaz, hogy télen olcsóbban lehet autót venni? Mivel ilyenkor kevesebben vesznek autót jobban lehet alkudozni.

Ha meg van hirdetve egy autó 2,5 millióért abból mennyit lehet kb alkudni?

2014. szept. 24. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!