Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora a baj? Aprilia Scarabe...

Mekkora a baj? Aprilia Scarabeo 50 (2T) főtengelycsapágy-halál?

Figyelt kérdés

Egy volt kollégám tartozik 30ezer pénzzel. Anyagilag becsődölt,de van egy 2001-s évjáratú,fent említett motorja,az említett hibával.

Nyár eleje óta ott áll,mert a szerelőre sincs pénze. Elhoznám tőle a tartozás fejében

A motor "tiszta",a tulajdona,adásvételivel vette pár éve,átíratható.

Kérdésem: Egy ilyen javítás mennyibe kerülhet,kijövök-e vele "nullára,ha javíttatás után én eladom?


2014. szept. 23. 14:30
 1/4 A kérdező kommentje:

Tavaly egy~két alkalommal mentem vele,nem volt rossz hangja..

Egyáltalán miért mehetett tönkre a főtengyely csapágy(úgy tudom,siklócsapágy van benne)? Nem zavarta nyélgázon.

2014. szept. 23. 14:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a főtengelyt is fel kell újítani, és nem elég a két csapágyat, úgy szerelőnél 40-50ezerbe is belecsúszhat. Amúgy 50ccm-nél nincs átírás.
2014. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát a csapágy+szimeringek 5 ezer körül , de szétszedni a blokkot teljesen , kiszedni a főtengelyt , ez nem olcsó dolog a szerelőnél , ha van ismerősöd aki ért hozzá és megcsinálja neked, vagy kedvezményes áron akkor oké, de szerelőnél megcsinálni azt, hát nem tudom...20ezer biztos lenne, csak a munkadíj , összességben ha nincs más baja a motornak , még így is megéri , ha tényleg jó állapotba van
2014. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Rosszul fogalmaztam...az átírás helyett adásvételit kellett volna...úgy értem,"tiszta" a motor.

2014. szept. 23. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!