Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállalhatok taxis állást úgy...

Vállalhatok taxis állást úgy Budapesten, hogy nem igazán vagyok ismerős a városban /érdi vagyok/, maximum a főbb nevezetességek helyét tudom?

Figyelt kérdés

Pár napja feltettem ugyanezt a kérdést, de akkor rosszul. Akkor azt írtam, hogy egyáltalán nem vagyok ismerős Pesten. Na, ez nem így van. :D Úgy értettem, hogy "egyáltalán nem vagyok ismerős", hogy a város 70-80%-ában eltévednék, de a nagyobb dolgok jórészét tudom, merre van. Tehát ha az utas kéri, hogy vigyem el például a Keleti pályaudvartól a Petőfi hídig vagy mondjuk a Lágymányosi hídtól a budatétényi Camponáig, esetleg a Parlamenttől a Budai várig, akkor az simán menne. Ez csak pár példa volt persze. Viszont ha azt kéri, hogy vigyem el például a Kossuth Lajos utcából a szintén tucatnév Petőfi utcába /hasraütésre mondtam 2 utcanevet, azt se tudom, ilyenek vannak-e Pesten, de gondolom, hogy igen/, akkor ott nagyon meg lennék lőve. Még akkor is, ha elmondja az utas, hogy ezek az adott utcák melyik kerületben vannak. Ha nem mondja el, merre menjek vagy nem ütöm be a címet a GPS-be, akkor tuti, hogy ilyen "szokásosnevű" utcákba nem találnék oda.


Így felvennének? Amúgy B-s jogsim van és már kb. 1 éves rutinom. Amit ha interjún megkérdeznek, nyilván hozzákamuzok 1-2 évet, mert úgy több az esélyem és a vezetéssel magával semmi bajom nincs, megy pazarul. Csak ugye ez a fránya helyismeret, hogy mindössze a nagyobb nevezetességeket ismerem, de azok közül se mindent...


2014. szept. 27. 21:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de én nem vennélek fel.

Tök mindegy hogy mit kamuzol, úgyis kiderül.

Nekem nem az lenne fontos, hogy hogyan ismered a környéket, hanem, hogy mennyi vezetési tapasztalatod van.

Én sosem kérdezem, hogy mennyi ideje van az illetőnek jogsija. Lehet 3 perc és lehet 20 év a "papíron".

Elmegyek vele egy körre. És kész.

2014. szept. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
Én kerületet, utcát, házszámot szoktam mondani és odavisznek és ez a minimum elvárás.
2014. szept. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló:


Szóval akkor tökmindegy, milyen helyismeretem van, csak az számít, hogy vezetek? Ezzel nem lenne probléma. És bocsi, ha nagyképűnek fogok tűnni, de körülbelül ezzel az 1 év rutinnal úgy vezetek, hogy simán hozzáhazudhatok még 1-2 évet. Legalábbis a saját autómat így vezetem. A sima forgalmi rutinom eléggé kialakult ezalatt az egy év alatt, az már más kérdés, hogy a pesti kis fostos utcákba nem találnék oda GPS vagy az utas segítsége nélkül. De az adott városban való helyismerettől függetlenül a vezetési rutinom kb. olyan szinten megvan, hogy ha 1-2 évet hozzátoldnék kamuból, simán nem tűnne fel. Igaz, ehhez az is kellett, hogy imádjam az autókat, a vezetést, legyen hozzá ösztönös érzékem, aminek köszönhetően kapásból átmentem a rutinon és a forgalmi vizsgán is annak idején, mikor a jogsit szereztem. És 1-2 évet már csak azért is hozzákamuzhatnék, mert most jelenleg úgy érzem, hogy 1-2 év elteltével is kb. ugyanígy fogok vezetni, ahogy most. Ha 10 évet hazudnék /ennyi ideje van jogsim, de rendszeresen csak 1 éve vezetek/, akkor az már talán meglátszódna, mert 10 év mégiscsak 10 év. De az én esetemben úgy érzem, hogy 1-2 év plusz-mínusznak nem sok jelentősége van vezetési tudás szempontjából...



2-es válaszoló:


Szerinted meg kell a helyismeret? Mert ha az is kell, és az utas bemondja, hogy a nevesincs Kossuth Lajos utcába vigyem le a sokadik kerületben /és nem azt, hogy vigyem el mondjuk a Lánchíd tövéhez/, akkor az valóban gáz. :S



Jó lenne még, ha más is írna, hogy most csak vezetési tudás kell-e vagy tényleges helyismeret is. Ugyanis amennyire megvan az előbbi, kb. annyira hiányzik nálam az utóbbi...

/Mert gondolom, hogy az, hogy tudom, merre van a Lánchíd, a Parlament meg a többi nevezetesség, még nem számít helyismeretnek./

2014. szept. 27. 22:08
 4/33 anonim ***** válasza:

A taxisok nem az általános iskolában tanulták a helyismeretet, hanem a munkájuk során.

Manapság, a GPS korában már egyre kisebb a jelentősége.

Beírod a címet, és mész, amerre Moha bácsi mondja.

Ha az utas Petőfi utcát mond, akkor mondania kell kerületet is hozzá, azt semelyik taxis nem tudja kitalálni, hogy melyik Petőfi utcába készül a kedves utas.

Ha esetleg nem tudja pontosan a címet, hanem körülírja a helyet, akkor meg a rádión rákérdezel a kollégáktól vagy a diszpécsertől, hogy hol a rákban van az.

2014. szept. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

A helyismeret szvsz a kisebb gond, arra ott lesz a GPS, nem szégyen használni. Bár azért a belvárost érdemes ismerni, mert ha velem egy taxis beállna mondjuk az alsó rakparton a dugóba 30 percre (se előre se hátra péntek délután) úgy, hogy közben pörög a taxióra akkor megköszönném, kiszállnék és ott hagynám a sunyiba. Ergo a kis utcák, az elkerülő utak ismerete a legfontosabb, mert ezt a GPS nem fogja neked megmondani.


A nagyobb bajt én a rutinod hiányában látom. Már ne is haragudj, de azt szokták mondani, hogy a levezetett 1-2 év meg 10-15e km az, ahol a delikvens azt hiszi, hogy ő már maga Schumacher - pedig nagyon nem. Kb. 5 perc alatt fogja egy öreg róka taxis leszűrni, hogy mennyi rutinod van, nem fogod tudni átverni.

2014. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Egy időben rengeteget taxiztam mindenféle nagyvárosban, és soha nem fordult elő olyan, hogy egy taxis ne tudja 1 másodperc gondolkodás után a város túloldalán lévő eldugott kisutcát is. Úgyhogy amig vannak ilyen taxisok, addig minimum elvárás, hogy ismerd az egész várost.
2014. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Na igen, de mikor taxiztál, akkor honnan ismerted az utcákat? Először gondolom térképről megnézted a fontosabb utakat, aztán meg a gyakorlat hozta meg ezt az egy másodperces tudást.

Meg egy százezres várost nem kell azért Bp-hez hasonlítani.

Az biztos, hogy minden kezdőnek vannak az első időben olyan esetei, amikor bekeveredik valahová, de hát gyakorlat teszi a mestert.

2014. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

7-es

Nem jól irtam, nem én taxiztam, hanem sokat jártam taxival. És nem találkoztam olyan taxissal aki nem tudott volna minden kisutcát fejből. Hogy honnan tudta, az engem nem érdekel, de nem állt le GPS-el matatni. Sokan bizony azért ülnek be taxiba, mert nagyon sietnek, mert 10 perc múlva indul a vonat, busz stb, vagy csak valakihez sürgősen oda kell érni egy kisutcába.

A legjobb taxis abból lesz, aki eleve abban a városban született, nőtt fel, és sok időt az utcán töltött. Ők ismerik a legjobban a várost, nemcsak közlekedés szempontjából.

2014. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Onnan ismerték, mint írtam, hogy gyakorlatot szereztek.

Egy megyeszékhelyen egy hónap taxizás elég a város alapos megismeréséhez.

2014. szept. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

De jó, valaki ezt, valaki azt írja... :D


A rutinomról csak annyit: az egyik hozzászólóval ellentétben én meg pont ebben látom a kisebb bajt. Jó, nyilván nem én vezetek a legjobban a világon közel se és biztos tudnék még mit tanulni, de úgy érzem, hogy a tapasztalatom ellenére elég körültekintően és hozzáértően vezetek. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy egy 20 éve vezető vén róka kiszúrja, hogy rutintalan vagyok /legalábbis hozzá képest/, de hát istenem. Eleinte ők is rutin nélkül kezdték.


A helyismerethez:

Kicsit utána néztem és a taxisvizsgán van helyismereti vizsga. Meg ha belegondolunk: az valóban nonszensz, ha a taxis szinte csak a GPS-ére hagyatkozik. Ha beülök a taxiba, akkor utas szemszögből végiggondolva valamilyen szinten elvárom tőle én is, hogy tudja, merre kell menni. Bár az, hogy minden eldugott kis utcát ismerjen, az szerintem azért erős túlzás. Kíváncsi vagyok, hány budapesti taxis ismeri egy másfél milliós város minden kis sikátorát... Szerintem még egy megyeszékhely, sőt, egy 60 ezres város /mint pl. ahol én is lakom: Érd/ minden utcáját ismerni is hatalmas kihívás, nemhogy Budapestét...

2014. szept. 28. 18:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!