Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállalhatok taxis állást úgy...

Vállalhatok taxis állást úgy Budapesten, hogy nem igazán vagyok ismerős a városban /érdi vagyok/, maximum a főbb nevezetességek helyét tudom?

Figyelt kérdés

Pár napja feltettem ugyanezt a kérdést, de akkor rosszul. Akkor azt írtam, hogy egyáltalán nem vagyok ismerős Pesten. Na, ez nem így van. :D Úgy értettem, hogy "egyáltalán nem vagyok ismerős", hogy a város 70-80%-ában eltévednék, de a nagyobb dolgok jórészét tudom, merre van. Tehát ha az utas kéri, hogy vigyem el például a Keleti pályaudvartól a Petőfi hídig vagy mondjuk a Lágymányosi hídtól a budatétényi Camponáig, esetleg a Parlamenttől a Budai várig, akkor az simán menne. Ez csak pár példa volt persze. Viszont ha azt kéri, hogy vigyem el például a Kossuth Lajos utcából a szintén tucatnév Petőfi utcába /hasraütésre mondtam 2 utcanevet, azt se tudom, ilyenek vannak-e Pesten, de gondolom, hogy igen/, akkor ott nagyon meg lennék lőve. Még akkor is, ha elmondja az utas, hogy ezek az adott utcák melyik kerületben vannak. Ha nem mondja el, merre menjek vagy nem ütöm be a címet a GPS-be, akkor tuti, hogy ilyen "szokásosnevű" utcákba nem találnék oda.


Így felvennének? Amúgy B-s jogsim van és már kb. 1 éves rutinom. Amit ha interjún megkérdeznek, nyilván hozzákamuzok 1-2 évet, mert úgy több az esélyem és a vezetéssel magával semmi bajom nincs, megy pazarul. Csak ugye ez a fránya helyismeret, hogy mindössze a nagyobb nevezetességeket ismerem, de azok közül se mindent...


2014. szept. 27. 21:18
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Mi? Ahhoz, hogy buszvezető lehessen valaki, a "D" előtt kell "C" jogsi!? Ahhoz, hogy teherautóhoz kell tudni személyautót vezetni és a "B" jogsi megszerezni, még logikus, mert aki egy alap személykocsit nem tud elvezetni, az kamiont sem fog tudni.


De abban szerintem semmi értelem nincs, hogy a buszvezetői jogsihoz kell teherautós jogsi. Kb. ez úgy hozza ki a dolgot, mintha a buszt nehezebb lenne vezetni a teherautónál, pedig szerintem mindkettőt egyformán nehéz. /Habár nem vezettem még soha egyiket sem./


Tehát ha valaki egy busszal elboldogul, az akkor már egy kamionnal is nyilván elbírna és fordítva. Szóval nem értem ezt. :S

2014. okt. 2. 21:14
 32/33 anonim ***** válasza:
A buszt nehezebb vezetni, mert marhákkal van tele:) És hülyén nézne ki ha minden erősebb fékezésnél az elejéből válogatnák ki magukat. A kamionba legtöbbször betolják a raklapokat és rögzítik a rakományt.
2014. okt. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Hát szépen kapaszkodjanak meg az utasok erősen és viseljék csak el, ha a buszsofőr keményebben odalép. :D
2014. okt. 15. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!