Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vállalhatok taxis állást úgy...

Vállalhatok taxis állást úgy Budapesten, hogy nem igazán vagyok ismerős a városban /érdi vagyok/, maximum a főbb nevezetességek helyét tudom?

Figyelt kérdés

Pár napja feltettem ugyanezt a kérdést, de akkor rosszul. Akkor azt írtam, hogy egyáltalán nem vagyok ismerős Pesten. Na, ez nem így van. :D Úgy értettem, hogy "egyáltalán nem vagyok ismerős", hogy a város 70-80%-ában eltévednék, de a nagyobb dolgok jórészét tudom, merre van. Tehát ha az utas kéri, hogy vigyem el például a Keleti pályaudvartól a Petőfi hídig vagy mondjuk a Lágymányosi hídtól a budatétényi Camponáig, esetleg a Parlamenttől a Budai várig, akkor az simán menne. Ez csak pár példa volt persze. Viszont ha azt kéri, hogy vigyem el például a Kossuth Lajos utcából a szintén tucatnév Petőfi utcába /hasraütésre mondtam 2 utcanevet, azt se tudom, ilyenek vannak-e Pesten, de gondolom, hogy igen/, akkor ott nagyon meg lennék lőve. Még akkor is, ha elmondja az utas, hogy ezek az adott utcák melyik kerületben vannak. Ha nem mondja el, merre menjek vagy nem ütöm be a címet a GPS-be, akkor tuti, hogy ilyen "szokásosnevű" utcákba nem találnék oda.


Így felvennének? Amúgy B-s jogsim van és már kb. 1 éves rutinom. Amit ha interjún megkérdeznek, nyilván hozzákamuzok 1-2 évet, mert úgy több az esélyem és a vezetéssel magával semmi bajom nincs, megy pazarul. Csak ugye ez a fránya helyismeret, hogy mindössze a nagyobb nevezetességeket ismerem, de azok közül se mindent...


2014. szept. 27. 21:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Alapvetően rosszul gondolkodsz, fordítsuk meg:


Te vagy egy taxitársaság tulajdonosa.

Ki alá adnál szívesebben egy autót:


- Egy rutinos, 10 éve vezető, szemmel láthatóan nagyon tapasztalt sofőr alá

vagy

- Saját magad alá, aki 1 éve vezet


kiért vállalnád a felelősséget, hogy összetöri az autót? Kiért vállalnád a feleősséget, hogy elégedetlen lesz az utas, mert a megszokott 15 perc helyett 25 alatt fuvarozod ki?


Ugye, hogy ugye...

2014. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
Kérdező te mit szólnál ha beülnél egy taxiba, mondanád hova mennél és ő meg nem tudja merre van?
2014. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Nyilván saját magam alá, mert enyém a cég, én vagyok az úr. :D


De komolyra fordítva: aki rutinos, az is volt egyszer rutintalan. Valahol el kell kezdeni, nem? Vagy aki rutintalan, először szerezzen rutint az otthoni autóján, addig eszébe ne jusson taxizni? És ha mondjuk munkát szerezte találni magának, de a vezetésen kívül semmi máshoz nem ért?



Utolsó: őszinte leszek. Előbb ugyan kicsit mást írtam, mégpedig, hogy zavarna engem is, hogy ha csak a GPS-re hagyatkozna a taxis. De most belegondolva: utasként engem csak az érdekel, hogy vigyen, ahová mondom. Arra már nagy ívben teszek, hogy az agyában van egy térkép és az alapján tájékozódik vagy azt se tudja, hogy Budapesten vagy New Yorkban van-e és állandóan a GPS-t nézi... Vigyen oda. Kész. Az már az ő magánügye, hogy oldja meg. Persze ez csak az én "elvárásom", de ettől még simán lehet követelmény a taxizáshoz, hogy ismerd a város nagy részét. /Az, hogy minden egyes kis utcácskát is, én továbbra is túlzásnak tartom. Pláne egy budapest szintű városban./

2014. szept. 28. 18:56
 14/33 anonim ***** válasza:

"Valahol el kell kezdeni, nem?"


De igen, csak ez a hely nem egy taxi. Tudod, a szakács sem az első munkahelyén az étteremben tanul meg főzni a vendég kárára!


"Vagy aki rutintalan, először szerezzen rutint az otthoni autóján, "

Ahogy mondod. Vagy dolgozzon valami mást, ami szintén sok közlekedéssel jár (pl. futár, csomagszállító, stb..)


"És ha mondjuk munkát szerezte találni magának, de a vezetésen kívül semmi máshoz nem ért? "


Ne is haragudj, de ha én odamegyek hozzád és azt mondom, hogy én csak és kizárólag a budipucoláshoz értek és ezt a környéken csak nálad tudom megtenni akkor adsz munkát? Ugye, hogy nem. Ez egyéni szociális probléma, hogy mihez értesz, ez a munkaadódat nem érdekli.

2014. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Vagyis ha odamegyek egy taxis céghez, akkor nem érdekli őket, hogy a vezetéshez értek a legjobban? Pont ez a lényeg, hogy ahhoz értek a legjobban, amivel náluk foglalkozni kell...
2014. szept. 28. 23:45
 16/33 anonim ***** válasza:

Nem. Az, hogy a legjobban mihez értesz őket nem érdekli, mert azt te a saját többi lehetőségedhez méred!


Őket az érdekli, hogy egy bizonyos szintet megütsz-e a vezetést / helyismeretet / végzettségeket (taxi vizsga, PÁV vizsga) tekintetében. Ezeket meg 1 év tapasztalattal 99,99%, hogy nem ütöd meg.

2014. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Oké, akkor tegyük fel, hogy hátrány az 1 év tapasztalatom. Viszont ha elvégezném a taxistanfolyamot /és mivel ott van helyismereti vizsga, így talán ezzel részben kisebb probléma lenne/, megszerezném a PÁV 2-t /amit viszont nagyon tervezek, hogy megcsinálok... ki tudja, mire fog kelleni a jövőben/, akkor se vennének fel? Mert ha így van, akkor ilyen alapon akkor senkit ne vegyenek fel, ha kis rutinja van, de hiába van végzettsége... Kb. ilyen "sokat" is érnek akkor a papírok, ha mindent a rutinhoz kötnek.
2014. szept. 29. 18:31
 18/33 A kérdező kommentje:
A "senkit ne vegyenek fel"-t természetesen nem csak a taxis szakmára értettem, hanem úgy általánosságban véve mindenre. Az építésznek is hiába van mérnöki diplomája, ne vegyük már fel, mert soha még egy házat sem húzott fel. Oké, nyilván benne van a rizikó, hogy összedőlhet az a ház, ha ő húzná fel, aki azelőtt még soha nem csinálta ezt. De akkor hol kezdje el az ember??????? Először kezdjen el tanulni? Hát az kb. akkor megvolt, mikor a papírokat megszerezte... Ha meg rutint szerezni nem engedik, akkor zsákutca az egész. :S
2014. szept. 29. 18:36
 19/33 A kérdező kommentje:

Írtad azt is, hogy rutinszerzésre nem a taxi a megfelelő, hanem futárkodás, csomagküldés. De a kevés tapasztalatommal elvileg akkor oda se vennének fel, mert rutin hiányában a DHL/GLS-es vagy a pizzafutár kocsival is ugyanúgy karambolozhatok, mint a taxival...

Oké, tudom, hogy a futárkocsiban rajtam kívül csak a csomagok vannak, amik maximum összetörhetnek, de nem halhatnak meg. Míg a taxiban rajtam kívül ott van az utas is, aki viszont meghalhat. Na de ahhoz, hogy olyan balesetet okozzak /ugye a rutin hiányában/, amiben az utasom esetleg meghal, ahhoz azért eléggé felelőtlennek és vezetni képtelennek kell lenni... Ha ésszel vezetek, akkor 1 éves rutin ahhoz azért már bőven elegendő, hogy az utas ne érezze veszélyben magát. Ha pedig egy állat belém jön és úgy hal meg az utas, az meg nem az én hibám. A 30 éve taxizó vén rókába is ugyanúgy beleszáguldhatnak az őrültek, mint a nulla rutinnal bíró mazsolába...


Vagy ha esetleg nem az utas biztonsága miatt nem vennének fel, hanem amiatt, mert nem ér oda időben, akkor pláne nem vennének fel csomagot küldeni, futárkodni sem. Mert ugye nem csak az utasnak kell időben odaérnie valahová, hanem a csomagnak/pizzának is...

2014. szept. 29. 18:46
 20/33 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy eredetileg én a futárkodáson gondolkodtam. Csak a DHL-hez, GLS-hez meg a hasonló futárcégekhez állítólag nagyon nagyon nehéz bekerülni. Pizzafutár melón gondolkodtam még, de ahhoz meg saját autó kell sajnos.
2014. szept. 29. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!