Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW tulajokról miért alakult...

A BMW tulajokról miért alakultak ki olyan rossz vélemények?

Figyelt kérdés

Meg sokszor hallom hogy BMW-t cigány, kigyúrt kopasz, és hülyegyerekek vesznek.

Most tervezek venni decemberben egy e46 hat hengeres benzinest és nehogymár ezt gondolják ha meglátják a kocsit.


2014. szept. 28. 20:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem igaz, hogy az irigységgel van baj. Jobb nekem, hogy nem adósodok el az autó miatt, és azt a pénzt inkább költöm nyaralásra, lakhatásra, vagy simán félreteszem, amit a bmw plusszban elvinne.
2014. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%

Pedig sokszor az irigység az ami a magyarok rákfenéje. Máshol ezt kevésbé láttam Nyugat-Európában. Szerintem érthetők az okok, miért ilyen fajta a magyar, nemhogy BMW-t, de ha veszel egy például új nagy tv-t és a szomszéd meglátja, akkor már neki is kell, vagy ha nincs rá pénze, akkor jön a rosszindulatú susmorgás a többi szomszéddal.


Vegyél egy BMW-t azután meglátod, hogy a szomszédok nagy részénél te leszel az ügyeletes köcsög, néhányan meg ha meggebednek is, akkor is megpróbálnak venni egy ugyanolyat. De eljátszhatod ezt egy nagyképernyős drága tévével is. Ha meglátják, hogy hozza a futár és látszik a doboza, már elkezdenek sárgulni egyesek.


A másik, hogy valahogyan alkati is, hogy ki miylen autókhoz vonzódik. Azt látni tényleg, hogy nem éppen kedves, barátkozós emberek vezetik ezeket, hanem a kiszámíthatatlanabb, agresszívabbak, akiktől nem árt a távolságot megtartani. Sokszor ezek cégvezetők, vállalkozók, vagy ilyesmi, ritkábban valami gengszterek, mert ez a szerep, foglalkozás illezkedik a legjobban a személyiségükhöz.

Eleve megvan ez a sztereotípia, ezt sokan felerősítik, hogy provokálják a BMW-seket, ők meg ahogy bárki más, visszavágak és akkor megint jön az ujjalmutogatás rájuk, hogy bunkók, aggresszívak.


Ha tartasz a sztereotípiáktól, vagy félted az autót, akkor lehet, hogy jobb más autótípust nézni, ami kevésbé szúrja a magyar szemeket.

Érdekes, hogy ezek a sztereotípiák nem mindenhol vannak meg a BMW-kről, leginkább kelet-európai felfogás ez, amiről itt szó van.

Amerikában például a nagy terepjáróval járókat nézik bunkónak. Például a Hummert nagy bunkóautónak tartják az amerikaiak. Ott a BMW sok helyen a közép és felsővezetők autója, még sokszor a régiek is.

2014. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%

Általában a BMW tulajok nem szoktak eladósodni. A banki visszavett autó tipikusan fiatal, de kiskategóriás autó. A BMW-s vagy gazdag, és kihozza az újat a szalonból egyben kifizetve, vagy csóró, és egy öreg szarral jár, de általában az is ki van fizetve.

Én egy kicsit mindegyikből kilógok, mert sem gazdag, sem csóró nem vagyok, mégis egy 18 éves BMW-vel járok. Újat nem vehetek, a régit viszont nem probléma fenntartani, ezért szépen rendbe is van rakva. Nekem ez hobbi.

Azt bevallom, hogy néha gyorsabban megyek a megengedettnél, de csak kis forgalmú, alsóbbrendű utakon, ahol alig van forgalom. Máshol úgysem engedi a forgalom, vagy jó esély van egy csekkre. Nem is mértek még be soha. Olyan is előfordul, hogy ha bénáznak, kielőzök egy nagyobb sort. Viszont mindig irányjelzek, átengedem a gyalogost, megadom az elsőbbséget, és ezt látom általában a többi közlekedőtől is, akármivel is közelekedek.

Mindenki panaszkodik az itthoni közlekedési morálra, de én egyáltalán nem látom olyan katasztofálisnak a helyzetet. Kirívó, hogy igazi paraszttal találkozok az utakon. Ha gyalog vagyok, rendszerint átengednek, autóval is sokször beengednek, még ha nekik is van elsőbbségük, de látják, hogy soká tudnék kifordulni. Igaz, én vidéki vagyok, a fővárosban talán rosszabb a helyzet a nagy rohanásban, de nem is akarnék ott élni.

Lehet, hogy nyugatabbra jobb valamivel a helyzet, de itthon már divattá vált önmagunk korbácsolása. Szar a magyar benzin/mozi/út/mentalitás... Mindegy, ha magyar, akkor szar/tolvaj/bunkó és kész. Emiatt az emberekben sokkal negatívabb kép alakult ki, mint a valóság, mert a jót már nem látják meg. A 999 normális sofőrt nem látjuk, csak az egy türhő parasztot az X5-ben. Ha ugyanezt a Suzukis csinálja, akkor biztos csak siet valahová. :)

2014. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy érdekes cikket arról, hogy a rövid távú haszonért kibővített BMW termékpaletta hosszabb távon majd betesz az image-nek (ahogyan pl a MB-nél) és kb. 10 éven belül megcsappantja a luxuskategóriás vásárlók számát (Észak Amerikáról van szó). Elemzők szerint rossz ómen a márkának, hogy a 3as több országban vezeti a szegmens értékesítéseit, ráadásul a gyártási minőség sem annyira kiegyensúlyozott már, mint pl. Derrick idejében.

Arról nem volt szó, hogy kik, milyen lelkületű emberek veszik a bömösöket Kanadában, csak arról, hogy ha megszűnik a márkát körülölelő "prémium" image, akkor nagyot fog fordulni a világ a céggel. A prémium szegmensben - valószínűleg - katasztrófa lesz.


Napi tapasztalataim szerint a terepjárósok nagy része és a sztrítrészerek márkától függetlenül debilek... de ez megint egy sztereotípia. :)

2014. szept. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Egy német felmérés is megerősíti, hogy a BMW-sek a legtaplóbbak. Persze kivételek mindig vannak, de ezekszerint sokan erősítik ezt a sztereotípiát. Ugyanúgy, ahogy egyes népcsoportokról is mindig egy dolog jut az eszünkbe.
2014. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy ha autó nélkül találkoznátok és beszélnétek 100 emberrel, akkor mennyinek találnátok el az autójának a típusát. Szerintem véletlenül, ha 1 embernek eltalálnátok a pontos autótípusát. 5 embernek az autómárkáját. 50 embernek azt, hogy milyen árkategóriát képvisel az autója (a ruházatuk, megjelenésük alapján ítélve).
2014. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!