Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért "nem jó" a Golf 4-es...

Miért "nem jó" a Golf 4-es 1.4es motorral?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kritikát olvastam róla. Hogy nem veszi a 160-at, gyenge a kasztnihoz, stb.. Egyáltalán hol mész te 160-nal egy autóval?!


Szóval mi miatt mondjátok annyian, hogy nem jó az 1.4es?


2014. szept. 28. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora kasznihoz kevés. Lomha, erőtlen, nagyon kell pörgetni emiatt sokkal többet fogyaszt mint az 1.6-os. De az 1.6-os is pl. 4-5 személlyel már elég lomha. Az 1.4-es olyan kis városi poroszkáló autó, de hosszabb távon már jó szar vele menni. Előzésbe meg aztán bele se kezdj, mert halál. Kevés lóerő, nem elég egyszerüen és kész. Az 1.6 már legalább 100 valahány.
2014. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem is mész 160-nal mert tényleg nem szabad, de azért nem mindegy ha van egy előzés és rálépek a gázpedálra mit csinál az autó ez az egyik. Felveszek egy utazó tempót, autópályán 130 van egy fordulatszáma nem mindegy hogy ez neki a szétpörgés előtt van vagy még az elviselhető fordulatszám. 90-100-nál sem mindegy hogy mennyit forog a motor, mert ugyanolyan használat mellet jobban kopik ami többet. Egyedül városban jársz jobban a lámpánál alapjáraton állni kell és ott kevesebbet fogyaszt amíg áll.

Amit leírtam általános dolog de általában ha benzines autóban gondolkodunk mondjuk én pont dieselben szoktam de mindegy is, az 1,6-osok szoktak elfogadhatóak lenni teljesítményben és sokszor fogyasztásban is.

2014. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

csak annak ajánlott, aki tényleg baromira nyugis. Kivárja az előzést, stb.

75 avagy 86 Le-s formában gyártották. Nem éppen nyomatékos motor.

Nekem Cordobában volt, és sajnos többet evett kinn, mint 1.6 109Le-s picassom, ami még nehezebb is.

2014. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 1.4es golf iv-esem van. Hosszútávra csak ritkán használom, de szerintem teljesen vállalható. Nyilván nem egy versenygép, de teszi a dolgát.

Tőlem Budapest 250kmre van, nagyrésze autópálya, 110es tempoval 6,2es fogyasztással kijöttem.

2014. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!