Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dobolhat a gumiabroncs rossz...

Dobolhat a gumiabroncs rossz úton?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettem egy G kombi astrát, 195/55 R16 nyári gumi van rajta. Nem tudom, hogy a gumi az oka-e de, rossz úton igen kellemetlen doboló hang hallatszik, mint amikor egy gumilabdát rugdal az ember, a futóműt kétszer átnézettem, azt mondták rendben van. Lehet ez a hang a gumitól?

2014. okt. 6. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha ütemes, akkor a gumi dobol.

Ha az út, akkor teljesen egyenetlen a zaj.

2014. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dörmögő ***** válasza:
Ha a gumi lenne a gond akkor sima úton is dobolna.
2014. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát csak a rossz úton, út egyenlőtlenségnél, de eléggé zavaró. De akkor mi a bánatért? Igen erősen csökken a komfort érzet.

Azért kíváncsi leszek a téli gumira, mert az más méretű.

2014. okt. 6. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom a nagy felni miatt. Ezekre a kocsikra 15-öst szoktak gyárilag inkább. Jóbarátomnak a 4-es Golfján van 18-as felni. Hát finoman szólva is katasztrófa.
2014. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A nem túl jó állapotban lévő utakon magyarul az ocsmányul fos minőségű úton alapból dobolhat a gumi nagyobb sebességnél leginkább, de ilyen esetben lehet hogy túl nagy a felni valóban, ahogyan az egyik hozzászóló is írta, mert az én astrámon is 18 as felni van a nyári gumikon, így adta el nekem a volt tulaj és nagyon dobog a rossz úton, de jó utakon viszont semmi baja, és én is átnézettem mindent a futóműtől kezdve, a kerekekig mindent, persze maszek szerelőknél voltam velük, és ugye amint elmentem egy nagyobb, de drágább szerelőhöz ott ugye ott kellett hagynom az autómat délelőttre mert azonnal nem tudták vállalni, de még el sem mentem jóformán fél órával később már hívtak hogy túl nagy a felni, és ez az oka a dobolásnak, ilyennél figyelni kell a légnyomást a kerekekben mert ha megfelelő akkor csökkentjük a dobolás esélyét.

Amikor felrakattam a 15 ös felnivel rendelkező téli gumijaimat ami még a régi astrámról maradt meg, érdekes módon semmi ilyet nem tapasztaltam :)

2014. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A téli gumit is az autóval együtt kaptam, megnéztem a méretét 185/65 R15. Kíváncsi leszek, a változásra, minden szempontból!
2014. okt. 7. 09:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem H Astrám van és a gyárból 17-es felnikkel jött ki 225/45R17-es gumikkal. A téli szettet már én vettem külön az 195/65R15-ös.

Macskakövön, nagyon durván kátyús környéken nem igazán járok, így nagyon nagy különbséget nem veszek észre a 17-es és 15-ös kerék között. Tökéletesen sima aszfalton, kis tempónál ahol még a szélzaj és a motorzaj nem jelentős ha nagyon figyelek rá, akkor a 17-es valóban hangosabban gördül. De ez nem dobolás, hanem folyamatos monoton zúgás inkább.

Az M0-son persze, ahol betonlapokból van lerakva a pálya, az illesztéseknél nekem is dobol mindkét szett.

2014. okt. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Feltettem a téli gumit(185/65 R15). Mentem 500 km-t és nem vagyok elájulva. Kicsit talán jobb a helyzet, de most is elég dübögős a dolog, szóval nem a keréktől függött elsősorban. Talán lengéscsillapító rossz már, vagy nem tudom.

Van egy 19 éves suzukim azzal megyek szar úton, csak a nagyobb kátyúkat hallom érzem, a kisebbeket nem. Az astrám meg az össze útrepedésnél dübög.

2014. okt. 30. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!