Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 2000-es évjárat környéki...

A 2000-es évjárat környéki BMW 320D-ből melyik mennyire megbízható? 136,150Le? Tudtommal még adagolósak, ami pl. a VW Tdi-nél jót jelent, itt is? Nekem a kombi tetszik, de használni is akarom, hosszabb utakra, nem hobbiautónak.

Figyelt kérdés

2014. okt. 10. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
1 Millió környékén tervezed? Vagy 1,2? Elég szép autók ennyit tudok hozzáfűzni, de asszem a totalcaron azt olvastam, hogy ezeknél inkább 330d a megbízható, de majd jönnek a hozzáértők és megmondják. Bár biztos volt már efféle kérdés kicsit lapozgass vissza.
2014. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

BMW-nél nem feltétlenül jelent sem jót, sem rosszat az adagoló, a 136 lóerős 20d még adagolós, a 150 lovas 20d már common rail, némiképp jobb is, főleg kraft és fogyasztás szempontból, feltéve ha időben cserélve van a szívósor, mert a motorba hulló pillangószelep típushiba ennél


egyébként szerintem nem nagyon van már ezekből tényleg szép darab, a legtöbb "élete" végén jár, sok százezer km-rel, olcsó jános féle szervizeléssel, ha mégis van ép példány, akkor annak keményen megkérik az árát...

2014. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a 150 lovasat ajánlanám inkább. Persze azzal számolni kell hogy a pillangószelepek megadják magukat, remélhetőleg az előző tulaj már kicserélte de ha nem akkor érdemes vétel után azonnal. Amúgy megbízható darab, csak vigyázni kell hogy ne legyen agyontekerve, egy ilyennel évi 25-30 ezer km a minimum amit mennek, mégis tele van a hahu 200 ezret futottakkal...
2014. okt. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt nagyon túlzásnak tartom, hogy életük végét járják ezek az autók, de ha veszel érdemesebb felsőbb árkategóriákból válogatni, de egy párat érdemesebb előtte megnézni, akár ki is próbálni, ha van rá lehetőség. Én inkább a 150 lovast választanám, nagyon erős, és nagyon jól fogyaszt. Ha el is romlik valami, akkor is hegyekben van hozzá alkatrész, komplett motort 200.000-nél nem drágább, így ennyi összegből már bármit meg tudsz rajta csináltatni.

Egyik barátomnak ilyen van és nagyon meg van vele elégedve, apró hibákat eltekintve semmi probléma nincs, persze ő szintén felső árkategóriából választott.

Amúgy hajrá, jó autók!!!

2014. okt. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 320d elég jó, a 150 lóerősben is. Népszerű, elterjedt, vannak vele tapasztalatok és azok jók. Még külföldre sem kell kimenni, hogy ilyet végy, már Magyarországra van behozva és itt eladó úgyis a fél németországi kínálat (a többi meg a környező országokban, a cseheknél, stb.). Ahogy tanácsolta más is, a legolcsóbbaktól óvakodjál! Ami 1 millió ft környékén, vagy az alatt van, az nagyon kockázatos vétel, ezekkel általában valami nagy gond lehet (amiről általában az eladó tud is, csak nem mondja, mert nem derül ki elsőre, lehet hogy még a szerelőnél sem, csak ha már behal a gép a kezed alatt). Azoktól is óvakodj, amiknél a kilométer óra beállt 200e, vagy 250e kilométerre (ezeket így hirdetik), mert az mind nyilván erre a körülbelüli értékre van visszatekerve, kétszer ennyiről.
2014. okt. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!