Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rángat a kocsi? Clió...

Mitől rángat a kocsi? Clió 1.9RD. Főleg akkor jelentkezik, ha 100-110-nél tartom a gázt, de ha gyorsítok akkor is érződik, hogy nem az igazi.

Figyelt kérdés
Ma nekiesek.Tudnátok segíteni?

2014. okt. 11. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetek többségében a gyújtás és környéke szórakozhat.

Ha felmelegszik benne valami, akkor produkálhat ilyeneket.

Az átnézést ezekkel kezd:

gyertyák jók-e,

gyertya pipa,

gyertyakábel nem-e szakadt,

gyújtáselosztó fedél nem repedt, (benne középen a szénmagot is ellenőrizd, hogy nem-e akad alatta a rugó)!

Illetve a rotor. A fogás miatt túlmelegedhet és hol egyenletesen továbbítja a szikrát hol meg nem. Ez sajnos hidegen megállapíthatatlan.

Nekem is volt már ilyen hasonló hibám a kocsival (R19).

Kicseréltem pár dolgot s mégse lett jó.

Aztán kiderült, hogy a fél éves akksim cella hibás volt s attól rángatott. Persze nem hidegen, hanem pár kilóméter után először 100 környékén, azt már mindenhol, egészen addig míg ki nem hült. :-D

Tehát az akksit is cseréld ki egy próbára ha van rá lehetőséged.

2014. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1.9 RD roto DIESEL
2014. okt. 11. 09:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Először talán a gázolajszűrőt kellene cserélni. Ha ez nem oldja meg a problémát, akkor az adagoló elé be kell építeni egy átlátszó üzemanyagcsövet és megnézni nem-e szív levegőt valahol (buborékok a csőben). Ha ez sem hoz megoldást, akkor már az adagoló környékén kell keresgélni. Némelyiknél a bejövő üzemanyagcsőnél is van egy szűrő, ez is eldugulhat.
2014. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó.


" Főleg

akkor jelentkezik, ha 100-110-nél tartom a

gázt, de ha gyorsítok akkor is "


Szerintem ha valami adagolási problémája lenne, akkor már alapjáraton is szórakozna a gép. Nem gondolod?

2014. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kicseréltem a szűrőt,de semmi.

A résolajcső átlátszó és ott látszik,hogy levegős.

Keresgélek tovább.

2014. okt. 11. 13:26
 6/7 A kérdező kommentje:
A másik alapjáraton nem feltétlen.Ha túl szegény a keverék akkor csak akkor rángat,ha kéri az erőt.Alapjáraton nem kér "erőt".
2014. okt. 11. 13:27
 7/7 A kérdező kommentje:

Jézus Mária.

Tudjátok mi volt a baj?

Egy akácfa tövis!!!!!!!!

A szűrő és a tank közti csőben.Keresztbefordult és osszegyűjtötte a szutykot.(nem tudott szívni az adagoló)



??? de hogy került oda ???

2014. okt. 11. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!