Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van az hogy a média azt...

Mért van az hogy a média azt harsogja, hogy mától 9Ft-tal csökkent literenként a benzin ára, miközben a valóság 4-5Ft-os csökkenés?

Figyelt kérdés

Ma reggel munkába jövet direkt figyeltem az ár kiírásokat. 4 kút előtt is elmentem. Igaz egyik sem MOL volt, hanem 2 OMV, 1 Agip és 1 Shell. Mindegyiknél kivétel nélkül 4-5Ft-os csökkenés volt csak.

Akkor a maradék 4-5Ft hova lesz? Azt lenyelik a kutak extra profitként? Mert hogy ők is Moltól veszik és elvileg a Mol a nagykerárakat csökkentette 9Ft-tal. Tehát a nagykerár és a végfelhasználó közötti 4-5Ft-os különbség tűnik el valahova, valakinek a zsebébe...


2014. okt. 15. 09:02
1 2
 1/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
"A kutak között akár 20Ft-os eltérés is lehet" - Az, hogy a 9Ft-ból melyik kút mennyit enged át az autósoknak, azt a kutak egyénileg döntik el. Van ahol tényleg annyival csökken, van aahol többel(!), van ahol kevesebbel. Felétek ezekszerint ilyenek a kutak...
2014. okt. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ilyenkor mindig a nagyker ár változását mondják be. Így simán lehet eltérés kutanként. Valamiből a benzinkutasnak is meg kell élnie.

Ez ugyanolyan mintha egy pékség azt mondaná hogy mától 10 forinttal olcsóbban adja a bevásárlóközpontoknak a kenyeret. Utána a bevásárlóközpontok ráírnak egy nekik tetsző árat.

2014. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem is azt kérdeztem, hogy mért nem forintra annyi minden kúton a benzin!

De azért a tendencia és annak mértéke lehetne hasonló. Szegény kutak akkor eddig jótékonyságból ingyen dolgoztak?

2014. okt. 15. 09:44
 4/13 anonim válasza:

minden kútnak van egy saját árszínvonala, függően attól hol van, mennyi és milyen kút van körülötte, milyen extra szolgáltatásokat ad

pl. az ország legdrágább kútja a mészáros utcai, itt akár 30-50forinttal is több lehet 1 liter üzemanyag mint az ország legolcsóbb kútján, mégis állandó teltház van náluk


igen, a különbözetet "lenyelik" ebből élnek


a fogyasztó ha tudatos nem vásárol náluk, akkor csökkentik az árat, erre nincs szükség mert ez az ország egy pénzügyi analfabéta


holtankoljak.hu-n meg tudod nézni hol olcsó

2014. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Monnyuk amit a kúthoz tegnap szállítottak még a régi áron, azt a szép szemedért adná ma olcsóbban? Számol egy átlagot, és annyiért adja!
2014. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Szegény kutak akkor eddig jótékonyságból ingyen dolgoztak?"


Nem. Eddig is volt nyereségük. Csak most több lesz. Rossz környéken laksz.

2014. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tényleg nem túl jó környék: Budapest, azon belül Dél-Pest. De még mindig olcsóbb mint otthon Pécsen. Ott általában jó 10Ft-tal drágább még a legolcsóbb kút is. Így ha tehetem úgy időzítem, hogy Bp-en tudjak tankolni.


A holtankoljak.hu-val meg csak az a bajom, hogy használhatatlan. Ezen az új térképes megjelenítésen egy csomó kút fel sincs tüntetve. Ami meg fönt van, azokhoz 90%-ban nincs ár írva. Így gyakorlatilag semmit nem ér az oldal. :(

2014. okt. 15. 12:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Dél-Pesten a Sibrik felüljáró Kőbányai oldalán van egy eléggé olcsó kút, amúgy nekem a Vajda Péter úti Avia a nyerő, az mindig a legolcsóbb!
2014. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy mindig a legolcsóbb a legjobb. Én 2 kúton szoktam tankolni. Egyik helyen drágább de jobb az autónak úgy érzem. Teljesítmény és fogyasztás szempontjából.
2014. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tudom. Én speciel prémiumot szoktam tankolni egy bizonyos kúthálózatnál, mert mérhető a fogyasztásbeli különbség. De a felár általában mindig fix 35Ft literenként az alap változathoz képest.

Sok kutat leteszteltem én is, mert hetente elautózok 30-35 litert saját zsebből.


Pénteken megint 9Ft-tal csökkena benzin és 5-tel a dízel ára. Kíváncsi vagyok ebből a kutakon mennyi érződik majd.

2014. okt. 15. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!