Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van az hogy a média azt...

Mért van az hogy a média azt harsogja, hogy mától 9Ft-tal csökkent literenként a benzin ára, miközben a valóság 4-5Ft-os csökkenés?

Figyelt kérdés

Ma reggel munkába jövet direkt figyeltem az ár kiírásokat. 4 kút előtt is elmentem. Igaz egyik sem MOL volt, hanem 2 OMV, 1 Agip és 1 Shell. Mindegyiknél kivétel nélkül 4-5Ft-os csökkenés volt csak.

Akkor a maradék 4-5Ft hova lesz? Azt lenyelik a kutak extra profitként? Mert hogy ők is Moltól veszik és elvileg a Mol a nagykerárakat csökkentette 9Ft-tal. Tehát a nagykerár és a végfelhasználó közötti 4-5Ft-os különbség tűnik el valahova, valakinek a zsebébe...


2014. okt. 15. 09:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez nemhogy városonként, hanem kerületenként (Bp) is változó, 2.kerületben átlagosan 10Ft-al mindig drágább a benzin mint a 3.-ban!
2014. okt. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Itt meg a Tesco parkolóban lévő Shell kútnál jó 6-8Ft-tal olcsóbb, mint pár száz méterrel arrébb az út másik oldalán. Pedig mind a kettő Shell.
2014. okt. 15. 16:17
 13/13 A kérdező kommentje:

Képzeljétek! Tegnap hazafelé kellemes meglepetés ért. A kedvenc kutamon, ahol reggel még csak 4Ft-os volt a csökkentés, estére már megadták a gázolajra a beharangozott 6, benzinre 8Ft-os csökkentést.

Mondjuk nem tudom ennek mi értelme volt. Gondolták megpróbálnak kicsit nagyobb profittal dolgozni, hátha az emberek nem figyelik mennyi volt előző nap az ár. Aztán miután így nem volt forgalom, mert mindenki inkább a kicsit távolabbi konkurenciához ment tankolni, belátták, hogy mégis csökkentenek?

2014. okt. 16. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!