Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A második forgalmi gyakorló...

A második forgalmi gyakorló órámon egy kicsit rámentem a tanpálya melletti gyepre a jobb első kerékkel és "elvileg" kiszakadt a kerék. Mire számíthatok az oktatótól ezután? Meg fog szivatni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Először is XD.

Másodszor pedig: A tanpályán max 20 km/h-val ha száguldottál.

Hogy szakadna ki a kerék egy kis fűtől?

Gondolkozz...

Nem szívathat meg, ilyen esetben ő számít sofőrnek nem te, illetve van biztosítása is.

Lehet biztosítási csalást próbál végrehajtani?

2014. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó-jó de én most be vagyok parázva, mert a tanpálya után vezettem a forgalomban is egy kicsit.. és mondta h menjünk vissza ahonnan elindultunk.. aztán kiszállt és mondta h kiszakadt a gumi... majd elnézést kértem tőle, és közölte h ez nem elnézés, ez egy nagy hiba...és 3hónaposak a kerekek... úgyh most para van h megszívat...
2014. okt. 20. 21:17
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
80-100 km/h-ás sebességgel földúton, autóval ugratva nem szakadt ki a kerék, de még a gumi sem, pedig kb. 10 évesek, és minta se nagyon van rajta. Egyébként ha kiszakadt a gumi akkor le is ereszt, és ott helyben ki kell cserélni. Ez megtörtént? Ne foglalkozz vele, NE FIZESS SEMMIT neki, ha szivatni kezd válts oktatót, esetleg iskolát, de az iskola vezetőjének is megmondhatod.
2014. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha ezt a sületlenséget elhiszed, akkor meg is érdemled.
2014. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
^ Vagyis na, attól mert kezdő vagy, nem kell Istennek tekinteni az oktatót, mert az is csak ember és, ha ember, akkor lehet hülye is.
2014. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
teljesen elment a kedvem a vezetéstől...
2014. okt. 20. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Kérdés, hogy mit akar az oktatód elérni...

Te tanuló vagy, ő a felelős vezető, ő felel azért, hogy ne legyen baleset, különösen a második órán nem lehet elvárás, hogy a tanuló hiba nélkül megcsináljon minden faladatot, azt viszont el tudom képzelni, hogy pszichésen akar rád hatni ezzel az esettel, hogy figyelj oda, koncentrálj, mert a vezetésnek ez az alapja.

Nem állítom, hogy ez jól van így, különösen, ha még valóban a kezdeteknél tart a tanulásod, ebben a történetben van valami érthetetlen, értelmetlen.

Először is, a fűre hajtástól nem szakad ki a gumi, defektet össze lehet szedni teljesen vétlenül, sőt ha az abroncsok voltak kopottak, az oktatód hibás, de ez nem jellemző, oktatókocsik nem futnak kopott gumikkal.

Legfeljebb akkor hihető a történet, ha a fűre hajtás padkát, szegélyen keresztül, nagyobb sebességgel történt, de akkor is az oktató a felelős - te még nem tudsz vezetni,l ő vállalta, hogy megtanít, de azt is vállalta, hogy megakadályozza a vészhelyzetbe kerülésedet.

2014. okt. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akar venni egy szett új gumit a te pénzedből, teljesen nyilvánvaló...
2014. okt. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kerék biztos nem szakadt ki, ahhoz nagyon sok kellene. Az elképzelhető viszont, hogy a gumi sérült. Az általában jól bírja a terhelést, amennyiben a futófelület kapja az ütést, viszont, ha oldalról kap egy ütést (pl: kátyú), akkor sérülhet. Lehet, hogy a te esetedben az aszfaltos rész széle megütötte a gumit, ahogy visszamentél rá. Kérdezzél rá, hogy pontosan mi történt és nézzed meg a sérülést.


Annak jól nézzél utána, hogy milyen nemű felelősséged van.

2014. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még rutinpályán sem voltam szinte egyből forgalomba kellett vezetnem. De ettől ne menjen el a kedved tőle! Főleg mert most már áll a pénzed is benne. Ha csak leakar húzni és köti az ebet a karóhoz akkor hagyd ott. Van oktató meg iskola bőven másik!
2014. okt. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!