Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretsz este/éjjel vezetni?

Szeretsz este/éjjel vezetni?

Figyelt kérdés
Nem okoz bizonytalanságot, hogy sokkal kevesebbet látsz?
2010. jan. 24. 21:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hát eddig nem szerettem mert nagyon gyér volt a régi kocsin a világítás, de most az újon kiváló minden lámpa :D így szeretek éjjel vezetni, mert kisebb a forgalom... :D
2010. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nappal szeretek jobban vezetni. Éjjel nem igazán, csak ha muszáj.
2010. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
éjjel a legjobb, főként ha kicsi a forgalom. csak az autó és én
2010. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
47%
igen, kevésbé kell másokra figyelni, nyugodtabb.
2010. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 JW ***** válasza:
100%
Ameddig elő nem ugrott a semmiből egy őz, full féktávolságon belül, addig nagyon szerettem. Azóta nem annyira. Amúgy évi 30e km-t megyek.
2010. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nappal sokkal jobban szeretek. De igazából este is szeretek, ha nincs köd és jó az út.
2010. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán szeretek.Hogyha kell akkor vezetek ,de van pár dolog amit nem szeretek pl:

- közel jönnek mögém és nem látok semmit mert reflektorral jön a marha mögöttem.

-szembe sok béna nem veszi le a reflektort..

-jóval kisebb az általam érzékelhető terület mérete.

-sokan azt hiszik övék az út ilyenkor.


persze előnye is van:

-Belvárosban sokkal kisebb a forgalom

-Kevesebb a gyalogos

-Kevesebb dologra kell figyelni

-ilyenkor már a rendőrök is húzzák a lobőrt:)

-könnyebb megállapítani előzéskor a szembe jövő távolságát szerintem..

2010. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

én szeretek éjjel vezetni, de inkább nyílt szakaszon...

erdős kanyargós részen nemannyira, mert nagy a vadveszély... :S


egyszer hajnali 4kor jövünk haza discobol, és két falu közötti útszakaszon féktávolságban kb. átszaladt 3 ló...

ellenkormányzás, nagy fék és nemlett baj, nah azóta még óvatosabb vagyok.

2010. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
éjjel jobban szeretek, ködben, nagy forgalommal, városon kívül. tudom, beteg állat vagyok .d
2010. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs nagy forgalom és (ezért) tudom használni a reflektort, akkor igen. Amikor viszont jönnek (sokan) szemből és némelyik úgy elvakít, hogy alig látok, na azt nem szeretem. Vissza is szoktam venni a sebességből, mert akkor már nem látom annyira jól az utat és ez idegesít. Amit utálok még, az a kivilágítatlan kerékpáros vagy lovaskocsi, ami néha a semmiből is képes előbukkanni! Tehát alapból szeretek vezetni, de leginkább gyér forgalomban, egyenes útszakaszon, jó világítással. Ugyanakkor a legveszélyesebb is éjszaka, ha szemből jönnek, kanyarban vagyok, elvakít a szemből jövő lámpája (reflektoron hagyja vagy rossz a fényszóró magásság beállítása) és akkor hirtelen bukkan fel egy sötét, részegen cikázó biciklis az oldalamon. Na, ezt viszont utálom!

Viszont, nappal is van, ami rettentően tud idegesíteni: felkelő vagy lemenő nappal szemben vezetni. Nagyon idegesítő, zavaróan vakító. Sokszor a napszemüveg sem segít ez ellen. Akkor már inkább az éjszakai vezetés!

A legideálisabb idő szerintem vezetésre, amikor nappali világosság van, 10-20 fok, szélcsend és felhős idő van, vagy legalábbis nem süt a szembe a nap. Ha nagyon meleg van, az se jó, mert égeti a nap a kezemet és ez is idegesít! Erős oldalszéllel is vigyázni kell, nem is beszélve a ködről, vízátfolyásról, jeges utakról, ónos esőről stb.

2010. jan. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!