Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy mondjam meg, hogy abbahag...

Hogy mondjam meg, hogy abbahagyom a jogsit?

Figyelt kérdés
Minden vizsgám sikerült előre eddig. De már rég levezettem a kötelezőt, de nem tudok vezetni, legfőképpen a tolatás nem megy. Tudom, hogy sok pénz elveszik ez miatt, igazából nem, mert egy idő múlva esetleg folytatnàm. Talán, ha idősebb leszek jobban lesz türelmem vagy valakinek alapból nem való a jogsi. Nem is akarom az időmet meg a szüleim pénzét feleslegen pazarolni. Az oktatóval nincs bajom, türelmes, inkább többször gyakorlunk, ha nem megy valami. A sok otthoni vitàt nem bírom, ami az időpontról szól, hogy mikor megyek órára (miért 8, miért 2 óra) Életem legrosszabb döntése volt, teljssen elegem van ebből. Hogy mondjam meg az oktatónak, hogy nem megyek többet? A következő órát le sem akarom már vezetni.
2014. okt. 23. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem is akarom az időmet meg a szüleim pénzét feleslegen pazarolni.


Már nem mindegy? Mikor ilyen kevés van a végéig?

2014. okt. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Így, ahogy leírtad.

Nem kell előtte magyarázkodnod.

De hasznosabb lenne, ha kikérnéd a véleményét, hogy mi a véleménye az előrehaladásodról, és a problémádról. Lehet, hogy tud segíteni.

Az is jó lehet, ha kihagynál pár hetet, csak hogy egy kicsit elmúljon a stressz és utána döntenél.

2014. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem megy, nem nekem való. Azt sem akarom, hogy 5-ször megbukjak. Hiába csinálom meg kb. 100-szor, de tényleg, pl. a hátrafelé parkolást nem sikerül. Hiába magyarázza el az oktató, vagy segít benne. Meg nem akarok az idöpontról veszekedni mindig. A jövő heti óráimra nem megyek el, és egy ideig nem is akarok vezetni. Felhívom hétfőn, hogy mást beszervezhessem a helyemre.
2014. okt. 23. 18:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért kezdted el egyáltalán, ha nem érdekel a vezetés? Aki tényleg szeretne vezetni az nem adja fel, hanem levizsgázik valahogy. Nem, ekkor még nem tud igazán vezetni de később már komolyabb görcsök és megfelelési kényszer nélkül tud gyakorolni. Te inkább a szüleid nyomására csinálod, mert tök jó egyébként elbuszozgatni meg biciklivel elugrani ide vagy oda.

Ha a szüleid pénzéért aggódsz, akkor inkább levizsgázol és nem vezetsz. Így a papírod meg lesz, aztán később ha úgy gondolod, akkor beülsz az autóba. De ekkora baromságot ne csináljál, hogy e beleölt pénzt veszni hagyod. Emberileg is gyenge vagy ha inkább bedobod a törölközőt csak azért mert valami nem úgy megy ahogy azt te akarod.

2014. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én akartam elkezdeni, baratnőmmel jártunk az elméletre. Több hibát is ejtettem a kocsin, amit nem írok le ide, nehogy rám ismerjenek. A szüleim múltkor beszéltek az oktatóval, vagyis várták a cégnél és azt mondták fizessék le a biztost, mert annyira gyökér vagyok és nyugodtan küldjön el a p*csába, ha nem megy valami. Mindenről nem tudtam, csak utólag derült ki. Én szégyenlem magam miattuk és ráadásul én hazudtam állítólag, mert nem hagyom ezt. Ezek után nem vagyok hajlandó az autós iskola közelébe menni.
2014. okt. 23. 20:06
 6/12 anonim ***** válasza:

Hány órát vezettél eddig?

A tolatással, tükörből tájékozódással sokan megszenvednek, az agynak rá kell állni, s ez nem megy mindenkinél egyszerűen (vannak, akiknél nem gond, de nem vagy egyedül ezzel a problémával).

A kötelező 30 órát sokan tévesen úgy értelmezik, hogy 30 óra vezetés után vizsgára kész állapotot el kell érni, pedig ez nem így van, átlagosan 45-50 óra vezetés után ajánlott vizsgára menni, de vannak akiknél ez kevesebb, és vannak akiknél ez több idő.

A gyakorlott oktató meg tudja mondani, ha a tanuló esélytelen a vezetésre, s enek oka általában nem az hogy pl. tolatni nem tud, hanem a KRESZ szabályokat nem tudja alkalmazni, pl. kanyarodáskor.

A tolatás, parkolás tanítása általában kisebb adagokban történik, pontosan azért mert az nem az "egyszer megmutatom és menni fog" kategória, idő kell, amíg összeáll a tanulóban a megfelelő mozdulatsor, helyes irányba tekeri a kormányt, érzékeli, ha nem jó irányba halad a jármű és korrigálni tud.

A vizsgán nem elvárás, hogy azonnal, javítás nélkül álljon be a tanuló a parkolóba, nyugodtan korrigálhat.

Beszélj az oktatóddal, ő hogy látja a helyzetedet, akkor add fel, ha ő javasolja, ha azt mondja, hogy menni fog, hallgass rá, és próbáld megjegyezni azokat a tanácsokat, amelyek segítik a helyes parkolást, tolatást - általában a sok apróságból egyszer összeáll nálad is a helyes mozdulatsor, az alapja mindössze a figyelem, a helyes irányba tekert kormány, és a lassú menet (gyorsan nem lehet beállni a parkolóba)

2014. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

34 óra

Köszönöm a vàlaszokat.

De eldöntöttem, semmit nem tudok, reménytelen. Ha 200-adikra gyakorolnàm akkor sem tudnék, mit csinálni. 100. gyakorlati órám után sem lennék vizsgára bocsátható, nemhogy 30 vagy akár 45 után

Remèlem nem olvassa az oktatóm vagy a rokonaim ezt! :)

2014. okt. 23. 20:47
 8/12 anonim ***** válasza:
mond apádnak, hogy vezessen veled és gyakoroljatok ketten
2014. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én a fiammal mentem sokat amikor tanult és sokat fejlődött ez alatt, és sokat kiabáltam vele és aláztam, mert ideges voltam nagyon


át is ment és kapott kocsit is, azzal jár

2014. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
jó szüleid vannak, hogy áldoznak rád, neked akarnak jót, neked küzdeni kell, ha megbuksz, folytatod. ha feladod, szenvedni fogsz,
2014. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!