Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak 200. 000 szervós,...

Első autónak 200. 000 szervós, klímás milyen típust javasoltok?

Figyelt kérdés

Nyáron elmentem dolgozni ennyit sikerült össze szedni. 200 ezrem van. A szüleim fizetik az átíratást, egy kikötésük van csak, legyen rajta vonóhorog.

Sokkal nehezebb jó állapotú vonóhorgos kocsit találni.

A kérdésem az lenne hogy milyen autó éri meg? Nézegettem Opel Astra 1.6-os de azokba nincs klíma, és azt olvastam hogy nyáron meg kehet benne pusztulni. 2.0 motorokat felesleges benzinesbe, mert ott már a sebességgel arányosan a fogyasztás is nő. Én dieselesen tanultam, a családi autónk is diesel, illetve csak olyat vezettem. Nyilván a benzinestől sem zárkózom el.

Bármilyen segítő célú észrevételt, tapasztalatot, tanácsot meghallgatok.


2014. okt. 24. 08:18
1 2
 1/17 Dörmögő ***** válasza:
100%
Szerintem várj még egy évet és gyűjts még hozzá. Ennyiért fapados benzinest is nehéz találni nemhogy megbízható klímás dieselt.
2014. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem 200 ezer forintból nem lehet normális autót kifogni ezekkel a kitételekkel :/ Lejjebb kellene adni, nem kell bele klíma és szervó. Azt kell nézni, hogy ne legyen nagyon rohadt. Vonóhorog megint csak luxus szerintem ilyen kategóriában. Lehet hogy nem érdemes most autót venned, hanem még félreraknod.
2014. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szép dolog, hogy magadnak spórolsz, de ennyiből csak egy jó minőségű bólogató kutyát vehetsz a hátsó ablakba.

Viszont, ha utazni akarsz, ennyi pénzért már egészen jó biciklit lehet venni. Keveset fogyaszt és jó a klímája is!

2014. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A vonóhorog muszáj, mert nem a 7 személyes családi kocsival akarunk futót húzgálni. Egyébkén VW Vento az amit nézegetek, és úgy tetszik is valamennyire. Mit gondoltok róla?
2014. okt. 24. 09:43
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen árkategóriában vagy bontószökevény klímás-szervósat kapsz, vagy közepes állapotú fapados autót, amire talán nem kell pár hónapon belül akár többet rákölteni, mint a bételár.

Tényleg, javításokra, alkatrészekre is lesz pénzed? Az átíráson felül érdemes vezérlést, olajat cserélni a kocsiban, ez plusz 30-50e Ft.


Másik: évtizedekig Ladánk volt, pár évig még én is vezettem. Ott nem volt szervó, sőt nem is fogasléces volt a kormánymű, hanem egy régebbi konstrukció (még nehezebb forgatni). 65 kilós, vékony srác vagyok, mégsem okozott sosem problémát a kormányzás. Az, hogy nincs szervó nem azt jelenti, hogy csak a világ legerősebb emberei tudják a kormányt kezelni. Csak nem lehet tenyérrel kormányozni, hanem meg kell markolni normálisan, és váltott kézzel kell kormányozni, ahogy az autósiskolában tanították.

Klíma meg...még mindig jobb melegben üldögélni, mint ugyanabban a melegben mondjuk gyalogolni és esetleg csomagot cipelni. Ha kevés a pénz, akkor sajnos nem lehetnek irreális elvárásaid :(

2014. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodsz ezekhez, akkor 200árt okkal lesz 200 az a kocsi, vagy szét van rohadva, vagy valami más baja lesz. Amiket te elvársz az egyszerűen nem ennyibe kerül, ezt nem nagyon lehet tovább ragozni.
2014. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Jó lesz ha klímás ventó kéccázé. Lényeg hogy vonóhorog legyen.... Az egykilenc tádé mindent kibír.....

Hát ja a klíma nélküli opelekebe már sokan meghaltak, ráégtek a szélvédőre.


Kéccázé klímás, horgos, sosenyúlokhozzá autót nem kapsz.

2014. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
200ezerért jó ladát kapsz viszont ennyiért már modernebb nyugatit is... (nekem is lada van)
2014. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha találsz ilyen autót ne tartsd magadban, én is keresek ilyet már rég óta, de még nem találtam.

A szervó még összejöhet, a vonóhorog az nem olyan nagy dolog, de a klíma az nem lesz benn. Nézz tető ablakosat, az még jó melegben.

2014. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


friss műszakival

2014. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!