Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj vásárlásánál mire...

Motorolaj vásárlásánál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 10w40-es legyen, de ezen felül mire kell még figyelni?
2014. okt. 24. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy ne teszkó gazdaságos márkájú legyen, meg ne is kasztrol (azt hamisítják).
2014. okt. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a teszkóban kasztrol olajat ne vegyek? :D

Amúgy pont a teszkóban néztem Shell és Mol 10w40 olajakat. Azok jók lehetnek, vagy inkább ne taszkóban vegyem még ha Shell vagy Mol is?

A Molos talán 5500ft/5liter volt a Shelles meg 7500ft/5liter.

Esetleg tudtok ajánlani 1.6-os 16 szelepes F Astrába valami nem túl drága de jó olajat. Olyan kellene, ami most télen hajnalban 5 órakkor jó, de nyáron is jó lesz, ha ez számít esetleg.

2014. okt. 24. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy megfeleljen az autód gyártóművi előírásának!

Az enyémbe pl nem ajánlott a 10W-s olaj.

(A Castrollal (bár személyes véleményem szerint nem kedvelem kimondottan ezt a márkát) sincs semmi baj, ha nem a sarki piacon, vagy az aluljáróban veszi az ember.)

2014. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pont egy multinál nem hiszem hogy ilyen piti olajhamisítással akarnak pár ezret keresni, mikor sok milliós a napi bevételül. Mellesleg ha jön egy ellenőrzés és nem tudnak elszámolni az áru eredetével akkora botrány lenne és olyan büntetést kapnának, hogy csak na. Nem hiszem, hogy ezt megkockáztatnák.


Egyébként gyári GM 10w40 tökéletes bele és még olcsó is. Nekem egyébként H Astrám van, azért írtam, hogy a 10w-s olaj nem ajánlott bele. Gyári GM 5w30-as olajat használok 220.000km óta. Olajfogyasztásom gyakorlatilag nulla 15.000km-enként.

2014. okt. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan olajat vegyél, amit a gyár előír az autóba. Ha nincs meg a gyári használati utasítás, akkor írd meg a pontos típust és gyártási évet, megnézem.

Itt kereshetsz : [link]

2014. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!