Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes pénzt kiadni az...

Érdemes pénzt kiadni az autómosatásért? Minőségben lesz annyival tisztább az autó, mint ha kézzel mosom?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Időt spórolsz vele és nem kell annyit szenvedni, hogy lejöjjön az a sok ráragadt kosz. Szerintem hatékonyabb, mint órákig sikálni a ráragadt ragacsot. Plusz még el kell használni egy csomó autómosó sampont meg tisztítószert, na meg literszámra a vizet. Még talán drágábbra is jön ki, mintha elvinnéd autómosóba a kocsit.
2008. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

drága nagypapim, aki azóta meghalt :( csak otthon mosta a kocsiját. neki ez 1 kis kikapcslódás volt :)

fogta a vödör vizet, bele a sampont meg a hatalmas kefét, és mindenhol lesikálta szépen. aztán egy tiszta vödör vízzel leöntötte. sztem nem kerül sokkal többe, de csak akkor érdemes, ha legalább 2hetente 1x megcsinálod, és akkor nem kell órákig vakargatni.

vagy ha van gyereked, akkor csináljátok együtt. jó program, és közben megtanulja a munka értékét. később egyedül is rábízhatod, és utána jutalmazhatod.

ha lesz gyerekem, sztem ezt fogom csinálni :)

2008. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gépi mosó csak a felületi szennyeződést hozza le, a mélyebben lerakódottat nem. Annál mindenképpen jobb, ha te magad sikálod le alaposan.

A kézi mosó biztosan hatásosabb a gépinél, viszont drágább is. Tehát, ha teheted, legalább időnként te mosd le alaposan.

2008. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gépi mosóval már b....-tam rá. A mai napig is látszik az autómon a forgó keféjük nyoma. Nagyon mérges vagyok érte rájuk is és magamra is, hogy hogy lehettem ilyen ökör, hogy gépi mosóba vittem.

Ha kézi mosatásra viszed az autódat, akkor alaposan és gondosan tisztítanak, de ez drágább. Nálunk pl 1500,-Ft egy kézi mosás. Tehát amikor megvettem a Kärcher nagynyomású mosót 43e-ért (nem a legkisebbet), akkor az pár hónap alatt megkereste az árát. Ugyanis a vegyszerek, a víz és áramhasználat mosásonként jó, ha effektív 200,-Ft-ban vannak. Nekem van a nagynyomású mosóm, vettem kis permetezőt és folyékony viaszt (vízlepergetőt), egy szilikonos lehúzót, jófajta sampont, vödör, szivacs. Egy mosás nagyon igényesen kb 25-30 perc itthon az udvaron. KÉt autónk van, mindegyiket én mosom, ha kell naponta.

Nekem abszolút megéri így, mert mire elmegyek, kivárom a sort, 1500,-Ft-ot is fizetek, ezek időben és pénzben rosszabbak, mint az otthoni mosás. Egyedül télen, amikor a kerti csap le van zárva, akkor néha elviszem.

2008. aug. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!