Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható autót keresek 1...

Megbízható autót keresek 1 millióért. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Használt autót szeretnék vásárolni max. 1 millió forintért, de nem értek hozzá ezért kérem a ti tanácsotokat. A legfontosabb, hogy biztonságos legyen minden téren. Nem értek az autó műszaki dolgaihoz, ezért ne hagyjon cserben az autópályán. Ha esetleg javítani kell vagy alkatrészcserére szorul már, akkor aránylag olcsó legyen az alkatrész és ne kelljen heteket várni mert előtte meg kell rendelni. Bírja a hosszú autópályákat mivel 1300 km-re dolgozom Magyarországtól. Ezért is szeretném hogy biztonságos legyen, mert kint egy kicsit húzos a szereltetése. Amennyire lehet keveset fogyasszon. Dízel vagy benzin legyen? Várom a szakértők, hozzáértők tanácsát. Köszönöm. Sziasztok.



2014. okt. 26. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor egy dízel Volvó S60 az autód. Vagy ha nagyobb kell, akkor S80. Ha kombi, akkor V70. A Volvó a biztonság szinonímája. A dízel motorral keveset fog fogyasztani és mert ezek nagy köbcentisek, elronthatatlanok. Nem fogsz lerobbanni. Ezek a Volvo motorok 200 ezer kilométeresen is épp csak be vannak járatva, ahogy modnani szokták és valóban, bátran bevalják az eladó Volvóknál még a 400 ezres kilométeróraállást is. Más autónál biztos nem találkozol ilyen jelenséggel. Amit még kiemelnék, hogy nem rohadnak, nem szereti őket a rozsda. Hab a tortán, hogy kényelmes, direkt mintha hosszú utakra tervvezték volna. Több ismerősöm is jár ki Volvóval külföldre dolgozni.

Ha úgyis külföldön dolgozol, akkor vedd meg ott és hazsnáld ottani rendszámmal (így már érdemes külföldön venni autót, mert nem kell fizetned regadót).

Vagy van itt is eladó, ami behozott, de még nincs regisztrálva Magyarországon.

[link]

Akkor nem is regisztráltatod, hanem kiviszed és ahol dolgozol, ot helyezteted forgalomba.

2014. okt. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ilyesmikre gondoltam, köszönöm szépen, nagyon szépek ezek az autók. A kombi már egy kicsit nagy, arra nincs szükségem, de a másik kettőből gyönyörű szépeket találtam itt a neten. Még 1 millió alatt is.

Gondolkodtam én is, hogy itt veszem meg, de azt mondták, hogy itt nagyon sok a havi biztosítás rá, 80-90-100 euró körül mozog. Magyarban egy kicsit ez olcsóbb. De még informálódom erről is.

2014. okt. 26. 01:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért a Volvokban is tekerik az órát, ez sem kivétel. És egy S60 D5-re is rá lehet költeni a vételárát. 300 000 környékén már érik a kuplung és a kettős tömegű lendkerék, ez árban is 300 lesz.


Bár a pályázásnál tényleg sokkal előnyösebb a dízel, viszont egy 12 éves dízelnél már elérkezőben van az az idő, amikor sokat kell rákölteni ( aztán persze jön megint sok sok boldog év). Ezzel nincs is gond, ha magas a futásod és közel a szerviz.


Ha ilyen nagy távról van szó - mármint messze az olcsó szervizelési lehetőség - akkor én minél "fiatalabb" autóra pályáznék.

2014. okt. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!