Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtővíz csere, hideg vagy...

Hűtővíz csere, hideg vagy meleg motornál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hidegen vagy melegen kell a hűtővizet cserélni, mert hallottam, hogy a termosztát hidegen zárva van aztán marad víz a motorban, de a Peugeot 206-nál sehol se olvasok ilyet.



2014. okt. 27. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A saját érdekedben hidegen. Gondolom nem szeretnéd, hogy a nyomás alatt 80-90 fokos hűtőfolyadék amint kinyitod a fedelét és megszünteted a túlnyomást, nyomban gőzzé alakulva leégesse a kezedet és arcodat :)
2014. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A hűtőfolyadékot a motorolajjal ellentétben hidegen kell (logikus) cserélni. A hf. ugyanúgy folyik hidegen is (szinte) Egyébként se tudnád úgy megoldani hogy nyitva maradjon a termosztát még ha meleg a motor akkor se, az leállítás után legkésőbb pár perccel már lezár, hacsak nem eleve zárt már a leálláskor is. Hf-t cserélni akkor célszerű amikor a vízpumpát is cserélni kell, ugyanis ha azt kiszereled akkor kifolyik minden hf a motorból (is).
2014. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, logikusnak tűnt, hogy hidegen, csak azt nem vágtam, hogy hogyan folyik át ott a hűtővíz zárt termosztátnál. Szóval akkor hidegen és akkor légtelenítsem is, utána járassam a motort és töltsek utána ha kéri.
2014. okt. 27. 11:56
 4/6 anonim ***** válasza:

"A hűtőfolyadékot a motorolajjal ellentétben hidegen kell (logikus) cserélni."


A motorolajat sem melegen kell cserélni, hanem langyos állapotában.

2014. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

""A hűtőfolyadékot a motorolajjal ellentétben hidegen kell (logikus) cserélni."


A motorolajat sem melegen kell cserélni, hanem langyos állapotában."



Mi a probléma a mondatommal?

2014. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy én értem félre.

Én a mondatodból azt vettem ki, hogy a motorolajat melegen kell cserélni.

2014. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!