Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Többsávos körforgalomban kell...

Többsávos körforgalomban kell indexelni balra, hogy ha "egyenesen" a körforgalomban továbbhaladok és nem hajtok ki?

Figyelt kérdés
Már többször előfordult, hogy elém behajtottak és vészfékezéssel tudtam csak megállni. Viszont már több autónál láttam, hogy ilyenkor balra indexel. Pedig, ha nem rakom ki a jobbra indexet, akkor egyértelmű(nek kéne lennie) hogy nem hajtok ki.
2014. okt. 28. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem kötelező. igen egyértelmű,csak sok sofőr nem rakja ki és úgy vágódik ki a kijáratoknál mintha macska vitte volna el azt fránya indexet. Általában én balra is indexelek, és jelezvén azt,hogy nem hajtok ki még azon a kijáraton,ahol épp be hajtani akar egy autós. Ezzel is elkerülve azt,hogy nekem jöjjön oldalról,vagy éppen 40tonnás szerelvényemet vészfékezésre kényszerítené( sokan így is meg csinálják).De nem tudok mit csinálni. Nem léphetek minden autós fékpedáljára.
2014. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Húúú nem értem a szitut, pedig szegedi vagyok. Van itt nekünk egy csini többsávos körforgalmunk amin még egy villamos is keresztűl halad (pont ott kanyarodik).


Akkor kell indexelni ha sávot váltasz a körforgalomban. Ha ugyanabban a sávban mész amiben bementél akkor nem kell. (Ha elhagyod a körforgalmat ismét kell indexelni.)


Egyébként ez a magyar körforgalmosdi is olyan mint a magyar közlekedési kúltúra. Erősebb kutya baxik. Bemegyek mert kamionnal (X6-al stb) vagyok többi meg le van ..arva. A szabályok teljes figyelmenkívül hagyása. Naponta van, hogy csakazért is bejön a körforgalomba a kamionjával. Nem érdekli hogy nekem van elsőbbségem.


Amit viszont egyáltalán nem értek mikor megy bent a sima körforgalomba és indexel balra(!!!).

2014. okt. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kamionosok szoknak bent a körforgalomban befele indexelni, jelezvén, hogy még bentmaradnak, az adott kijáraton még nem jönnek ki, majd amikor a megfelelő kijárathoz érnek indul az irányjelzés kifele, és mennek ki.

Kétsávosban sem árt ha a belsőben lévő indexel balra amg bent marad, legalább számíthatok rá, hogy ott is marad és nem hajt ki elém amíg én a külsőben vagyok.

De nem kell, max ajánlott, de ha nem csinálod az se baj.

2014. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt akartam hozzá tenni,hogy többsávosban én sem játszom el a balra indexelést,de egy sávosba nem árt,amilyen hülyék vannak.( főleg Angliába) Aki jár arra az tudja miről beszélek.
2014. okt. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De mi ebben a logika? Ha ki akar jönni jelzi jobbra indexxel és kijön. Ha nem jelez akkor nyilván nem annál a kihajtónál jön ki, hanem következőnél (következők valamelyikénél). Ha nem indexel jobbra akkor elsőbbsége van és megvárom míg elmegy és utána hajtok be.

Nincs jobb index = nem jön ki.

2014. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles, csak a kihajtásnál indexelni jobbra. Elém még sose hajtottak be veszélyes közelségben. Lehet, hogy más az ingerküszöbünk?


#2:


"szegedi vagyok. Van itt nekünk egy csini többsávos körforgalmunk amin még egy villamos is keresztűl halad"


Gondoltam szólok, hogy annak köze nincs a körforgalomhoz! Egy kör alakú lámpás csomópont, mint ami Veszprémben is van. Legalábbis a Rókusi krt. Kossuth sgt. kereszteződése, a Dugonics téri pedig nem többsávos...

Vagy ha nem, hát tévedtem. :D

2014. okt. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az egy többsávos körforgalom.


Ezt "kör alakú lámpás csomópont"-ot nem is értem. Hisz minden körforgalom egy csomópont. Két (vagy több) út keresztezi egymást.

Itt annyival bonyolódik a helyzet hogy villamos is jár. Ezért kell lámpa.

2014. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Harkonen, Szegeden a Vásárhelyi Pál/Kossuth találkozásánál van olyan körforgalom, amelyben villamos kanyarodik, s többsávos.


-----

Kérdező!

A körforgalom "belsejét" képzeletben egyenesítsd ki. Hasonlóképpen mint a kanyarodó fűutat.

(A kör lehet négyzet is a valóságban.) Ez a képzeletbeli egyenes egyirányú, s csak jobbról futnak befelé utak. Ha van macisajt, akkor neked van elsőbbséged, ha nincs akkor a jobbról érkezőnek.

Ha maradsz a körben akkor semerre sem kell indexelned, hiszen "egyenesen" haladsz. Ha a körben sávot váltasz, akkor ugyanúgy indexelsz, mint bárhol máshol. Amikor elhagyod, az egy kis ívű jobbra kanyarodásnak felel meg.

2014. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ha maradsz a körben akkor semerre sem kell indexelned, hiszen "egyenesen" haladsz. Ha a körben sávot váltasz, akkor ugyanúgy indexelsz, mint bárhol máshol. Amikor elhagyod, az egy kis ívű jobbra kanyarodásnak felel meg."


Igen, én is így tudom. Csak jó lenne, ha ezzel mások is tisztában lennének és nem vágnának be elém, ha nem indexelek.

2014. okt. 29. 09:32
 10/12 A kérdező kommentje:

"Nem vagy köteles, csak a kihajtásnál indexelni jobbra. Elém még sose hajtottak be veszélyes közelségben. Lehet, hogy más az ingerküszöbünk?"


Nem tudom a te küszöböd milyen, de engem az eléggé szokott ingerelni, ha állóra kell fékeznem a körforgalomban úgy, hogy a a lökhárítóm jobb eleje 30-40 cm-re áll meg a másik bal első ajtaja mellett. És az is szokott ingerelni eközben, hogy a mögöttem jövő vajon fel van-e rá készülve hogy váratlanul a védett úton vészfékezni fogok és nem száll-e belém.

2014. okt. 29. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!