Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2, max 2,2 millió forintig...

2, max 2,2 millió forintig milyen 2005 utáni német nagy kocsikat tudtok?

Figyelt kérdés

Fogyasztás: Max 11 liter, de fontos legyen izgalmas az autó, legyen benne sok extra, bőrülés NE legyen, és mindenképp kézi váltós legyen.

És nem árt ha nem rohadok le vele. Inkább benzinest szeretnék, mert szeretem ha csendes az autó.

Eddig amit néztem, Vw Passat 2.0 FSi, TSI, de egyik se jött be, mert szét voltak hajtva, meg ami jó túl van árazva.

Bármi jöhet ami megfelel a kritériumoknak, de ilyen suzukikat légyszi ne linkeljetek, komolyabb autót szeretnék


2014. okt. 28. 20:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Svéd is jöhet.

erről mi a véleményetek?


[link]

2014. okt. 28. 20:16
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagynak értendőek a kérdés szerint a középkategóriás autók? Ha a tágabb értelemben vett német autók is megfelelnek, és nem felelnek meg a túlárazott márkák, akkor Skoda Superbet tudnám megemlíteni, mint nagyon ésszerű választást. Közöttük is van néhány cégautó, de találni lehet megkíméltebbeket és nem mondanám túlárazottnak őket.
2014. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Volvóról azt lehet leírni, ami már közismert. A híres svéd acél. Nem fogja őket a rozsda (csak a nagyon nagyon régieket). Én még S40, S60, S80-at nem láttam rozsdásan.

A benzines és dízeles motorok tartósak. Csak a francia eredetű motorokkal voltak régen hengerfej gondok, de azok még a kis régi S40-esekben voltak beépítve.

5 henger, szép hangzás, tartósság. 300e kilométer még tipikusan kevés egy Volvónak. Látható, hogy bátran ki is merik írni, hogy a fentiben is 330e km van. Csak tényleg annyi legyen. Ha a cél a 600e kilométer, akkor gond nélkül teljesíthető.

A fenntartása, hát az már nem suzukis árszint, de még mindig olcsóbb egyes német márkákénál. Az értéktartásuk is jobb. A fogyasztásuk nem túl mérsékelt, igaz nem is túl sok. A linkelt 180 lóerős nem tudom, hogy bele fog-e férni a 11 literbe.

2014. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos SuperB-ből nincs benzines, csak dízel :/

Végül is igaz, amit linkeltem, az is bőrüléses, de talán a Volvonak meg tudnám bocsájtani, meg nem tűnik olyan műbőrnek, meg nem is repedezett, meg így bézsbe tetszetős.

2014. okt. 28. 21:28
 5/5 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy bármit is veszek előtte elviszem egy márkaszervizbe, vizsgálják át, motor, futómű, miket kell majd cserélni, stb, plusz viszek autószerelőt, nézze meg volt-e törve, nem akarok belenyúlni ilyen kocsiknál egy komolyabb javításba.

Végül is nem sok ez a 300+ ezer ha autópályán ment, ha meg szét van kopva, az úgy is látszik, érződik.

2014. okt. 28. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!