Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet így előzni autómata...

Lehet így előzni autómata váltós autóval?

Figyelt kérdés
Az autóban van p,r, n, d, 1,2,3 fokozat. Tegyük fel hogy előzés elött az autó 2000 fordulatnál vált, ekkor a gyorszulása nem olyan jó. MENET közben átváltok egy olyan fokozatba ahol 5000-5500-6000-es fordulatnál vált. Ekkor jobban gyorsul és meg tudom előzni az elöttem lévő autót. Majd visszaváltok (ment közben egy kényelmesebb) 2000-nél váltó fokozatba. Szóval ez így lehetséges nem tesz rosszat az autónak?

2014. okt. 29. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Először is a váltón nem 1 2 3 hanem 3 2 1 van sorban.

Másodszor, ha szükséges, az automatika vissza fog váltani.

Harmadszor, az automata nem 5000 nél meg 2000 nél vált, hanem amilyen fordulaton szükséges a terhelés és a gázpedál állása függvényében.

Negyedszer, azt megteheted, hogy egyet visszaváltasz manuálisan, de ezen a váltón akkor az lesz a maximális fokozat (3-2-1). Ha előzés után, vagy közben feljebb akarsz váltani, mert már túl nagy a fordulat, neked kell visszatenni D-be.

2014. okt. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azert automata hogy ne neked kelljen valtogatni. Elozeskor nyomsz egy padlogazt, az automata visszavalt, te elozol, orom es boldogsag.
2014. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos nem tudom hogy működik az autómata váltó ezt láthatjátok is.
2014. okt. 29. 16:12
 4/6 A kérdező kommentje:
De mostmár igen!
2014. okt. 29. 16:12
 5/6 Boros Attila Karoly ***** válasza:
Nekem 7 sebeseges multitronik valto van a kocsimban szoval nemnkell semmit valtani mivel gazadasnal elsonek a fordulatszamot porgeti fel aztan vált be az auto az aktualis sebesegbe tehat gyorsitasnal nem 2000 lesz a gordulatod hanem az automatika kiszamitja melyik fordulaton van a legnagyobb nyomaték... Ezért automata hogy ne keljen piszkalni!
2014. okt. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt olyannak adtam el az automata omegámat, akinek még csak kéziváltósa volt addig.


ment az autó, mint a szél, csak az új versenyző azt hitte, nem árt visszakapcsolni, ha meg akar előzni egy másik versenyzőt...nos az elmondása szerint százhetvennél visszakapcsolt...


aztán már csak a bontóban próbáltak valami használható váltót keresni.


akkor vettem egy zsír új vasat, abban már hülyebiztos az elektronikai védelem, nem enged ilyen bakikat(sem)


szóval az ótómata egyik (nagy)előnye, hogy nem szabad babrálni, csak taposni, mint a barom, és megy mint állat...

2014. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!