Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane Classic 1998...

Renault Megane Classic 1998 immobiliser hiba, kulcsra sem old, mi lehet a megoldás, valaki találkozott hasonlóva?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenki!

A helyzet a következő : Renault Megane Classic 1.6V ,,1998-as, immo nem enged indítani. Korábban is gyengén vette a jelet a kulcsról, de már végképp nem csinál semmit, a kulcsban elem lett cserélve a led/infra leellenőrizva, világít (ergo működnie kéne). A központi zár belülről müködik, a motorok szépen zárnak nyitnak. Mintha a vevő nem venné a jelet. Volt már valakinek ilyen problémája, mi volt a megoldás és kb mibe fájhat ? Házilag ,kevés belepiszkálással megoldható esetleg?

Előre is hálásan köszönöm a válaszokat !



2014. okt. 29. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a tiéd még a "Phase I", infra távirányítós?

Az infrát megnézted egy kamerával, vagy másképp ellenőrizted le? A tükör feletti vevő rendben, nincs kontakt hibája?

2014. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen az infrát kamerával ellenőriztem, ad jelet. A belső vevőt még nem szereltem le, még nem volt rá időm, mivel a burkolat elég érzékenynek látszik.
2014. okt. 30. 11:47
 3/7 A kérdező kommentje:
A probléma megoldódott, bár igazság szerint nem tudom mitől. A vevő burkolatát levettem ,de nem volt koszos sem vizes, minden a helyén ,a nyáklap ,a kábelek minden ép, végignéztem a biztositékokat, ott sem volt gond, végül előkerítettem a pótkulcsot abban is elemet cseréltem és arról már vette a jelet. Azóta müködik ,, bár még az eredeti kulccsal nem próbáltam újra, de elvileg ugyangy müködik mindkettő, kameralencsén át villog mindkettőnél az infra. Kösz azért a segítséget! :)
2014. okt. 30. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor veled is az történt, hogy zárt autónál cseréltél elemet, és így a kulcs "elfelejtette" a kódot! Mindig nyitott zárnál kell elemet cserélni, én ezért egyszer 50 km-t utaztam a haverom után a pótkulccsal, ugyanis elment a plázába elemet cseréltetni, aztán nem tudott elindulni.
2014. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, a történet vége: szóval el kellett vinnem a pótkulcsot, kinyitni vele az autót, aztán már lehetett zárni-nyitni a rendes kulccsal. Ezek a záráskor küldik el a nyitókódot, ha elveszed a tápot, akkor "elfelejtik"...
2014. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
No meg mostanában kevés olyan autó van, amelyikhez megvan mindkét kulcs...
2014. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 lO.ol válasza:
Udv! Ugyan ez a problemam motor csere volt a kocsimban es azota nrm indul nem vilog a kis piros led a muszer fal kozepen nezztem a kulcsot es nekem nincs sajnos benne az imo kod valahol mashol ez fel van tuntet ve kerlek seggitsetek koszon varom a valaszokat.
2015. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!