Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán hány hibapont...

Forgalmi vizsgán hány hibapont ha átmegyek a sárgán?

Figyelt kérdés
Nem álltam meg mert úgy gondoltam,hogy nincs elég hely már megállni, így gázt adtam és áthajtottam. Végig sárga maradt, tehát nem mentem bele a pirosba, viszont megbuktam. Nem csak emiatt mert voltak még más hibák is, pl irányjelzőt nem mindig tettem ki parkoló autó kikerülésnél, meg kereszteződésben nem lassítotam le eléggé, de érdekelne hogy ez az áthajtásos dolog kb mennyi hibapont?
2014. okt. 29. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak vészfékezéssel tudnál megállni és inkább átmész akkor nem szabadna hibapontot adni érte.

Az index nagyobb gond általában, azt jobban figyelik vizsgán.

2014. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

[link]


Egy hibáért egy hibavonalat kaphatsz, itt van a minősítő lap, amin elolvashatod hogy mi számít hibának. De ez a vizsgabiztostól is függ, hogy mennyire szigorú, én háromszor lefulladtam a vizsgán, de hibavonal nélkül sikerült elsőre :)

2014. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A KRESZ módosítás óta tilos átmenni a sárga lámpán!
2014. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3: Akkor ha 1 méterre vagyok a lámpától amikor sárgára vált akkor satufékkel álljak meg?
2014. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Márpedig van olyan helyzet, amikor gázt kell adni és átmenni a sárgán. Ezért is van a kereszteződésben a lámpák között 1-2 mp késleltetés, mert előfordul, hogy féktávolságon belül vált sárgára. Akkor hogy állsz meg?

Amúgy meg nem tudom, hogy mennyire volt a helyzet súlyos, lehet hogy a VB szerint meg lehetett volna állni, de az biztos, hogy egy szigorúbb vizsgáztató már az irányjelzés elmulasztásáért meghúzhatott volna és hozzáteszem, hogy teljesen jogosan.

Egyébként meg elég nagy baj az, ha még a forgalmi vizsgán sem jelzel, ez az egyik legnagyobb megoldatlan probléma az utakon, hogy nagyon sokan nem képesek jelezni, hogy merre mennek és ez idézhet elő balesetveszélyes szitukat. Ilyenben már sajnos volt részem és csak a jó reflexemen múlt, hogy nem lett baj, úgyhogy ezt jobban el kellene még a tanulás folyamata alatt mélyíteni az emberekben.

2014. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Márpedig van olyan helyzet, amikor gázt kell adni és átmenni a sárgán. Ezért is van a kereszteződésben a lámpák között 1-2 mp késleltetés, mert előfordul, hogy féktávolságon belül vált sárgára. Akkor hogy állsz meg? "

Van olyan helyzet, de most ezt mond a vizsgabiztosak, amikor megszeged a KRESZ-t.

2014. okt. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A jelzős dolgot úgy képzeld el, hogy nem volt előttem senki se elől se hátul, oldalt meg mind a 2 oldalon parkoló autók voltak, semmi felfestés nem volt az úton és nekem meg cikkcakkban kellet mennem hogy kikerüljem őket, és akkor nem jeleztem mert alig volt rá idő, de mindegy, legközelebb mindig jelzek..
2014. okt. 29. 20:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz, mész 50-el 1 méter van közted és a lámpa között amikor sárgára vált satufék, és megállsz a kereszteződés közepén. Amikor a többiek elindulnak meg kerülgetnek és anyukádat meg a legősibb foglalkozást emlegetik egy mondatban az felbecsülhetetlen érzés.

Meg minek van sárga lámpa? Miért nem csak piros és zöld?


Tehát ha nem tudsz már megállni akkor nyugodtan átmehetsz a sárgán is.

2014. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!