Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezt más is tapasztalta már?

Bajer kérdése:

Ezt más is tapasztalta már?

Figyelt kérdés
Néhány alkalommal előfordult, hogy félig lenyomott gázzal tolattam meredek emelkedőn és le akart fulladni a 60 lóerős VW. Elkezdtem csúsztatni a kuplungot, ekkor kicsit megkönnyebbült a motor, de nem akartam végig csúsztatva feltolatni. Újra felengedtem a kuplungot, padlógáz, újra le akart fulladni. Előremenetben is volt ilyen emelkedőn nehéz utánfutóval. Egyesben alig akart felmenni. Létezhet, hogy minimum 100 lóerős kocsival érdemes csak vontatni, meredek emelkedőkön felmenni?

2014. okt. 30. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Létezhet.
2014. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Létezhet, hogy minimum 100 lóerős kocsival érdemes csak vontatni, meredek emelkedőkön felmenni?"

Ez esetben évtizedeken át tévedésben éltek az emberek, oszt' hülye módjára 26 lóerős Trabanttal meg egyéb, alkalmatlan autókkal vontattak és mentek fel az emelkedőkre.

Igaz, akkoriban még kisebbek, könnyebbek voltak az autók, de bizony 100 lóerő alatt is van élet, dacára az egyre jobban terjedő tévhitnek. Van egy tömeg-teljesítmény arány, ami alatt a csoda sem segít, de az ügyes kuplungkezelés sokat javít a helyzeten. Egyébként pedig nem a teljesítmény számít, hanem az, hogy mekkora nyomatékot ad le a motor és ezt milyen fordulaton teszi. Ha a nyomatékcsúcs közelében sem lehet elindulni, akkor nincs mese, kevés a nyomaték vagy nagy a tömeg. Esetleg mindkettő egyszerre.

2014. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!