Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Más is tapasztalta, hogy a...

Más is tapasztalta, hogy a shell kútnál valami nem stimmel? A többi lent.

Figyelt kérdés
már rég elkezdtem figyelni amikor a shellnél pontosabban a Dózsa úti shellnél tankolok akkor kb.40% (!) megnő a fogyasztás( 95ös benzin) probálom kikerülni azt a rohadt benzinkútat de néha arra megyek és ,ha fogytán az üzemanyag akkor ott tankolok. Más sell is ilyen?

2014. febr. 11. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Lehet butitják a benzint etanollal.


Nem kellenek a lehurrogások!


Simán 6 liter benzinhez 4 liter etanol elmegy, észre se veszi a kliens

2014. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen,valami "okosság" van nekik a dologban ,jó pár ével ezelött ott tankoltam folyamatosan nem volt gondom de már több mint egy éve kerülöm őket mivel ezt vettem észre.
2014. febr. 11. 23:40
 3/6 A kérdező kommentje:
egyszer majd kipróbálom,kannába tankolok,megnézem hogy literre egyáltalán megvan amennyi ott pörög.
2014. febr. 11. 23:43
 4/6 VarMa ***** válasza:

Most szolok,hogy ne lepodj meg, biztos nem l;esz meg literre...

Regebben mondtak nekem,nem tudom hogy ervenyben van e meg, bar miert ne lenne: 10 literenkent 1 liter csalhat legalisan a kutoszlop szamlaloja...

En mindig azon rohogtem amikor a funyiroba mentem benzinert, az 5 literes kannaba vigan belement 5,7-5,8 liter ugy, hogy nem folyt ki es meg talan 1-2 deci meg mehetett volna bele.

A masik dolog hogy amit kimelnek "sajat hasznalatra" a tartalybol azt vissza kell valamivel potolni,hogy zarasnal ne legyen hiany, legalabbis regen igy mukodott.

2014. febr. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Etanol? A magyar szabvány szerint 5 százaléknál több nem kerülhet bele. Mivel rendkívül gyakoriak a laborellenőrzések mind a Shell, mind a hatóságok részéről, kizártnak tartom, hogy (főleg egy ilyen frekventált helyen) bárki ezzel trükközzön. Az üzemanyag egyébként is Százhalombattáról jön, ugyanaz a cucc mindenütt.


Persze elvileg felüthetnék valamivel a benzinkút tartályában is, de az még feltűnőbb. Egyrészt a letöltőcsonkok környéke gyakorlatilag az összes benzinkútnál be van kamerázva, ott nem érdemes matatni. Másrészt akár már néhány tíz liternyi szintemelkedés a tankban látszik majd a Shell leltározó rendszerében (ez a tankokban lévő automatikus szintmérővel - ATG - van összeköttetésben), amit valamelyik bizonyára ázsiai SSC-ben figyelnek a kis elemzők és rá fogják állítani a kútra a cég helyi képviselőit.


Lopni is hasonló okokból nem nagy biznisz, mert minden eladáshoz kell tartoznia fizetésnek is. Egyszer-egyszer persze mindenhol lehet pár litert lenyúlni, nem fog senkinek sem feltűnni, de ha ez rendszeressé válik, annak lebuktatására minden olajcégnek megvannak az eszközei. Hacsak nem valami porbafingó kis kft franchiseolja ezt a kutat.

2014. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
# 5/5 érdekes ,akkor mitől lehet ez a megnővekedett fogyasztás?
2014. febr. 12. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!