Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki aki otthonosan mozog a...

Valaki aki otthonosan mozog a régi autókban (Skoda 120 l)?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egyet, de még sosem volt tapasztalatom ilyenben, vagy akár hasonlóban.

Bár a mostani autóm sem mai, de a kettő akkor is ég és föld.


Azt hallottam, hogy az alkatrészek olcsók, és amúgy sem egy bonyolult szerkezet.


Van amire figyelnem kell? Egyáltalán ilyen régi autóhoz autós boltokban árulnak alkatrészeket?


Még nem próbáltam ki, más hozta haza nekem, így még azt sem tudom, hogy mennyire más egy ilyet vezetni.


Akinek van ilyen, az megosztja velem a tapasztalatait?


2014. okt. 30. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Tegnap vettél egyet,és még nempróbáltad ki.

Királyvagy.

2014. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ezt a vásárlás előtt kellett volna kérdezni...
2014. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

A farmotoros Skodák már újkorukban is legendásan megbízhatatlanok voltak, ha csak tehették, nem ilyet vettek az emberek...

Maximum azok, akiknek sok ideje volt szerelgetni.

2014. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valami nehezet rakj az elejébe, mert fel fogsz szállni 70 km/h fölött. Rövid utakon fűtésre ne számíts, mert a hűtővíz nagy mennyisége miatt sokára melegszik fel. A kanyarok egy kicsit szokatlanok lehetnek, mert farmotoros és hátsókerék hajtású. Könnyű vezetni. Mivel az eleje nincs terhelve a motorral, könnyű tekerni a kormányt. Télen könnyű vele bepárásodni. A zárak vagy akár az ajtók néha befagyhatnak.
2014. okt. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Tegnap vettél egyet,és még nempróbáltad ki."


Igen, mert tegnap este történt az adásvételi, egy ismerősöm próbálta ki, nézte át, hozta nekem haza (ekkor már volt este fél 9). Leghamarabb holnap lesz pár órám, hogy megismerkedjek vele, és ne egy dugóban, vagy sötétben kelljen először mennem vele. :)

2014. okt. 30. 18:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első szerintem azt nem érti, hogy hogy vehetted meg úgy, hogy nem próbáltad ki. Mert lehet, hogy az ismerősödnek tetszik, de neked nem fog. Vagy mivel nem az ismerősöd pénzéről van szó, nem is nézi át annyira.


Egyébként valóban olcsók hozzá a cuccok, komplett tömítés készlet hengerfejtömítéssel 2000 Ft, még a Ladánál is olcsóbbak az alkatrészek.

Nem olyan megbízhatatlanok, mint mondják, persze, ha el van hanyagolva, akkor mindig elromlik. De ez is csak olyan, mint más autó, rendesen szervizelni kell, és akkor nem lesz baj. A hűtővízre figyelj, ha fogy, vagy melegszik, gyorsan cseréljetek hengerfejtömítést, vízkőtelenítsétek a hűtőrendszert, és nem lesz vele gond.

2014. okt. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hutovizet sose forraljha fel, ha

1 jol van perselyezve a blokk

2 jol van lelégtelenitve a vizrendszer

3 nincs szegeny keverekre allitva a karbi

4 nincs pofatlanul nagy elogyujtasa

5 a vizrendszerben 50-50% fagyallo,desztviz van es nem vizkoves trutymak


hatul a vastag benzincsobol erdemes beszerezni gyarit es atlesni csak oreg gumi alkatresz es ha megnyeken kicsurog minden csepp a tankbol

olajat figyelni mert a hengerfej kialakitasa miatt picit csipegeti a hibatlan is

max 90el barhova elvisz, nem egy nagy szam de kenyelmes es keveset eszik

2014. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Őszintén megvallva,Én olyan 120-as skodát még nem láttam,mely kánikulában ne forralta volna fel a vizet..

Megoldás minden esetben egy külön kapcsoló volt,a hűtőventillátornak.

2014. okt. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!