Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 3 autó közül melyik lenne...

A 3 autó közül melyik lenne ideális egy 20 éves fiatal ferfinak?

Figyelt kérdés

Mazda 6 sedan

Mazda 3 sedan

Mercedes Benz c 180 coupe


2003 evjaratuak kb. Melyiket érne meg, ami fenntarthatosagilag se szökik az egekbe?


2014. nov. 1. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ehhez tudni kéne 1-2 tényezőt. Benzines vagy dízel, ebből adódóan rövid vagy hosszútávra használnád, mennyi pénzed van rá, mennyit szánsz egy évben a fenntartásra stb. Vagy csak ezek tetszenek külsőre, és ez alapján döntöttél.
2014. nov. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Ha a költségeket vesszük, akkor egyik sem. A Mercedes se vételárban se fenntartásban nem olcsó. De a Mazdák sem.

Elsőnek valami európai gyártású olcsón megvehető és finanszírozható autót kell nézni. Amihez olcsók az alkatrészek is és értenek hozzá mindenhol.

Opel Astra, Ford Focus, VW Golf, Seat Cordoba.

2014. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

20 évesen, maximum barátnővel az oldaladon tök fölösleges egy Mazda 6 nagyságú autót venni, szerintem.

Alkatrészek ezekhez nem kifejezetten olcsóak, 11 éves kocsikban pedig lassan el kell majd kezdeni komolyabb dolgokat is kicserélni a motorolajon kívül.

Fogadd meg a 2. tanácsát.

2014. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Benzinés mindenkeppen. Tudom ezért is tetszik h olyan nagy. Igen csak barátnő van még az is lesz egy darabig. Megmondom őszintén golfot nem akarok. Se astrat se ilyet. Hamár rozsdasodik. Talán még az astra coupe tetszik az jó lenne?


Mennyit szánnek rá. 1 -1.5 milla. Ami kell azt kicserelem. Amire szüksége van azt megfogja kapni. Én most a megbizhatosagea kényelem kinézetre vennem. Vannak e típus hibák? Mégis alkstresz árak mennyirendragak ezekhez az autókhoz? Egy audihoz olcsóbb lenne?

2014. nov. 1. 17:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alkatrészek árai nem drágák, mert nem azt veszed meg, hanem az alkatrészt magát :)

Most cserélt Nagyapám a 20 éves Cliojában lengéscsillapítókat, 70 000 km után, 40 000 forint körül volt, munkadíjjal együtt, ismerős szerelőnél. Na most képzelheted, hogy egy fele annyi idős, "presztízsmárka" esetén ez sokkal több lesz. Ez csak egy példa volt, ha konkrétan érdekel nézz szét mondjuk webshopokban.

2014. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Mazda elég megbízható, a 3 és a 6 is. Nem sok hibájuk szokott lenni, csak a kopóalkatrészeket kell cserélni. Viszont elég sokat fogyasztanak. 1.8-as motorral megeszi a 7-8 litert, és akkor még nem nyomtad neki. Ha eddig nemvolt autód, akkor a kötelező sem lesz olcsó. Egy 6-os Mazdánál, ha A0-s kategória vagy, akkor a kötelező+baleseti+teljesítményadó eléri majdnem a 70 ezret, és ez a legolcsóbb kötelezővel számolva. Egy nem túl neves abroncs a 16-os felnikre 18 ezer/db. Ehhez jön még a tankolás, és még nem romlott el benne semmi. Az alkatrészek valóban drágák a többi márkához képest. Bár olcsóbb, mint a Mercihez. A Merciben főleg a kompresszor szokott rakoncátlankodni, ami megint nem egy olcsó mulatság.

1 millából nehéz ilyen autókat venni, kifizetni rá az adókat, az átíratást. Persze vannak olcsón is, de azok olyanok is, nem hiába 5-600 ezrek.

2014. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pl 3as azcaam 1.6 os motorral lenne. Jó hát ha 70ezer akkor annyi. Vmikor elkell kezdeni. Deh annak ha nem is úgy nyomom 6lbol kijonnek sztem. Konnyű a kaszni is. Sztem nem fogyasztana sokat. Legtöbbet magamjarnem meg az asszonypajtas. Köszi az infókat. A mercirol akkor lehet letettem. Annak nincs értelme h merci és bármi van több száz ezrek. Szerencsére nekem is van auto szerelő ismerősöm legjobb haver így csak alkatrész árat kellene megfizetnem.
2014. nov. 2. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!