Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e Simson S51 vázból...

Fritz lajos kérdése:

Lehet-e Simson S51 vázból kerékpárt építeni?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam,hogy lehet, csak ott a hiba, hogy a váz gyárilag alacsony ott ahova a hajtóművet/pedálokat raknám és a pedál leér a földre. Nagyon rövid hajtókar kellene, de akkor nincs ember aki meg bírja hajtani. Át tudom valahogy alakítani a vázat?

2014. nov. 2. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Én előrébb hoznám a hajtóművet és csopperes villát raknék bele egy vékony első kerékkel. Igaz nagyon nehéz lenne :)

Egy rossz kerékpárvázból vágd ki a hajtóművet és hegeszd be. Nem emlékszem milyen a simson váz, de biztos meg lehet oldani valahogy. Jó mókát vele.

2014. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól látod: ott, ahol a blokk van, elég alacsony a váz. Előrébb mehetne a hajtás, de akkor meg nem tudsz olyan erőt kifejteni. Viszont van más gond is: a Simson váza éktelenül nehéz kerékpárnak. Túl van méretezve, semmi szükség ekkora merevségre és tömegre. A kerekek túl kicsik és szélesek, nagy a gördülési ellenállásuk és még nehezek is. A fékek is alaposan túlméretezettek - jó bicikli sosem lesz belőle, csak amolyan "nézzétek már, ilyen is van" jellegű bulijárgány, amivel egyszerre pár száz métert tudsz tekerni.
2014. nov. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom robogó vázból lehet.
2014. nov. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!