Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyűrű nélküli láncot tisztítha...

Gyűrű nélküli láncot tisztíthatok benzinben?

Figyelt kérdés
a petróleumot szokták javasolni, meg a drága lánctisztító spray-ket, de ezek inkább a gyűrűs láncokhoz valók nem?

2014. nov. 8. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyűrűs láncnak gyakorlatilag mindegy, mivel tisztítod, mert a gyűrűknek nem fog ártani az oldószer. A benzin is jó hozzá, bár én gyűrű nélküliek esetén is jobban szeretem a petróleumot vagy a Brigéciolt. Ezek ugyanis hatékonyabban oldják a görgők közti zsíros-olajos rettenetet, mint a benzin.
2014. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A gyűrűs láncnak gyakorlatilag mindegy, mivel tisztítod, mert a gyűrűknek nem fog ártani az oldószer."


Én azért nem reménykednék abban mosás közben hogy hátha bírni fogja a gumi a benzint.

Mivel a benzin a legtöbb guminak nem használ...

(és attól hogy olajálló még nem biztos hogy a benzint is bírja!)


De a kérdés a gyűrű nélküli láncra vonatkozik. Annak meg mindegy. Mivel csak fém alkatrészekből áll, azoknak meg nem sok oldószer árt. A benzin meg főleg nem.

2014. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jé, elírtam. Tehát az első mondat eredetileg így nézett volna ki:

"A gyűrű nélküli láncnak gyakorlatilag mindegy, mivel tisztítod, mert a gyűrűknek nem fog ártani az oldószer"

Módosítás vége, innentől minden változatlan.

2014. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!