Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dízel vagy a benzinmotoros...

A dízel vagy a benzinmotoros autó megy jobban ha sokan ülnek benne sok csomaggal?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem hogy persze mind2 esetében kicsit visszafogja mintha egy ember ülne benne, de mennyivel?

Ha mondjuk vagy egy ugyanakkora benzines meg ugyanakkora dízeles autó..a kocsik típusa ugyanaz csak más motorral.


2014. nov. 8. 14:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem te állítottad, csak próbáltam rávilágítani valamire. Természetesen 100 és 125 lovas Ecoboost motor van, már csak a 100 lovas TDCI a rejtély. :D
2014. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom mekkora tdci van én nem értek hozzá annyira csak használom a kocsikat.


Az előbb valaki mondta hogy a dízel jobban teljesít nagy súllyal megrakodva és sok emberrel lejtőn felfelé..(ja és hogy ne felejtsem el ettől állt fel a cuncim)

Na akkor még azt kérdezném hogy mekkora turbó benzines kéne ilyen körülményekhez ami felveszi már a versenyt egy 1,9-2.0 TDI motorral? Gondolom ahhoz hogy a benzinesben is fellelhető legyen ilyen nyomaték ami ehhez szükséges(nem pedig az egy személlyel való száguldozáshoz, amiben egyébként lehet hogy jobban teljesít) ugyanakkora vagy nagyobb köbcentisnek kell lennie mint a tdi és mindenképpen turbósnak és gondolom a lóerőből is jóval több kell mint dízelből(még egyszer ki hangsúlyozom ha erre szeretnénk használni családdal menni sok csomaggal)

2014. nov. 8. 23:04
 23/37 anonim ***** válasza:
Egy ugyanakkora teljesítményű feltöltött benzines már ugyanúgy fogja vinni 5 személlyel is a kasztnit - közel ugyanakkora is lesz a nyomatéka, így alacsony fordulatszámon sem lesz gyengébb, mint a dízel. Ez köbcentiben is kb ugyanazt jelenti. Egy 2 literes feltöltött benzines megy minimum úgy, mint egy 2 literes dízel.
2014. nov. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

"Egy ugyanakkora teljesítményű feltöltött benzines"


Nem akarok ezen lovagolni de egy 1,2 TSI 120 ló egy 1,9 TDI 110..mondjuk majdnem ugyanakkora teljesítmény a dízel mégis jobban megy megrakodva lejtőn..ezt az egyik válaszoló is írta aki ment ilyen gépekkel. Vagy akkor azt mondod hogy hazudik?

Az azonos cm3 és benyás is turbós már inkább hehetőbb de annak meg jóval nagyobb lesz a teljesítménye.

Az előbbit alátámasztandó egy 2.0 TSI motor 220le egy 2.0 crtdi 175. Te azt mondtad azonos henger űrtartalom mellett már ugyanúgy jó lesz a turbó benzin mint a tdi de azt akkor ne mond hogy a teljesítményük is azonos hisz te is látod hogy a benzinnek nagyobb a teljesítménye.


Tehát amin most itt okoskodni akarok az az hogy ahhoz hogy erre a célra ugyanúgy elég legyen és húzzon mint egy dízel ehhez kell egy ugyanakkora köbcentis feltöltött és lóerőben több benzines.

2014. nov. 8. 23:52
 25/37 anonim ***** válasza:

Nevetséges, akárcsak ez az összehasonlítás.


illy módon én egy

1,2-es 120 lovas TSI-t hasonlítani

szeretnék egy 1,9TDI hez az 1,9 TDI 110

lovas...


am, am.

2014. nov. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

"Az előbbit alátámasztandó egy 2.0 TSI motor 220le egy 2.0 crtdi 175. Te azt mondtad azonos henger űrtartalom mellett már ugyanúgy jó lesz a turbó benzin mint a tdi de azt akkor ne mond hogy a teljesítményük is azonos hisz te is látod hogy a benzinnek nagyobb a teljesítménye. "


Azért nem csak 1-1 készült a fent említettekből.

2.0 TFSI 180le 320Nm

2.0 CR TDI 177le 380nm


Persze van gyengébb TDI és erősebb TFSI is, de én konkrétan azokra gondoltam, ahol nagyjából egyezik minden. Itt a dízel nyomatéktöbblete alacsony fordulaton is csak néhány lóerő pluszt jelent és azt is csak padlógáznál. Még alacsony fordulaton is ugyanúgy autózható a benzines is , mint a dízel.


Hogy ki mit és hogy tapasztalt arról én nem tudok nyilatkozni, azt majd meg teszik ők. De sokak úgy vannak vele, hogy a dízeles berögződések után egy feltöltött benzinessel is 2200-as fordulaton akarnak közlekedni, ami nem nagyon fog menni az ilyen 120 lóerős kategóriában.

2014. nov. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Spricc2 te vagy a cuncus ember? Te most itt mit szeretnél bizonyítani? Felálló farkakról beszélsz meg "szánalmas"-ozol? John_McClane legalább rendesen el tudja magyarázni amit akar nem 1 soros böfögésekkel, és arra válaszol amit kérdezek :D

Ha neked ez nem megy akkor szerintem épp feleslegesen koptatod a billentyűzetet. Viselkedj már kulturáltan ha az én kérdésemhez szólsz hozzá. Ha itt nem megy bizonyos hogy van még pár(nem sok) kategória ahol még te is építő jellegű válaszokat tudsz felmutatni.

2014. nov. 9. 01:33
 28/37 A kérdező kommentje:
John_McClane köszönöm a választ ebbe már nem lehet belekötni(bár ne gondold hogy direkt próbáltam mindenbe, csupán csak szeretem a dolgokat töviről hegyire átvenni)
2014. nov. 9. 01:37
 29/37 anonim ***** válasza:

"nyomatéktöbblete alacsony fordulaton is csak néhány lóerő pluszt jelent és azt is csak padlógáznál"

Éppen a nyomatéktöbblet fog számítani nagyobb terhelésnél nem pedig a lóerő. A nyomatékból fogod megkapni a vonóerőt, és ebben a diesel erősebb mint a benzines.

2014. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Éppen a nyomatéktöbblet fog számítani nagyobb terhelésnél nem pedig a lóerő. A nyomatékból fogod megkapni a vonóerőt, és ebben a diesel erősebb mint a benzines.

"


Ezt gondold át még egyszer :)

2014. nov. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!